"Nie chcę się zabić"
W kwietniu 2010 roku Regionałowie oskarżyli Tymoszenko o "sprzeniewierzenie narodowych interesów Ukrainy i podpisanie porozumień uzależniających Ukrainę od Rosji oraz o spisek na korzyść Rosji przy podpisaniu kontraktów gazowych. [...] Jednak liczni świadkowie powołani przez oskarżyciela zeznali, że podpisane przez Tymoszenko umowy gazowe nie przyniosły uszczerbku państwu." Lady You została aresztowana wprost na sali sądowej za systematyczne naruszanie porządku i za przeszkadzanie w przesłuchiwaniu świadków. Tymoszenko podejrzewała, że Janukowycz będzie chciał ją zabić. Po aresztowaniu złożyła następujące oświadczenie:* "Pragnę oznajmić, że nie mam żadnych skłonności do samobójstwa. Trików, jakie czyniono z Kirpą i Krawczenką, nie warto powtarzać. Nigdy nie targnę się na swoje życie".*
W tym samym czasie, Janukowycz przy pomocy skorumpowanych urzędników, sędziów i prokuratorów rozpoczął zagarnianie biznesów zarówno konkurentów politycznych jak i własnych zwolenników. Ten rabunkowy proces potocznie nazywano "rajderstwem".
"Rządy 'profesora' Janukowycza zapamiętają potomni nie tylko dlatego, że nie przeprowadził on reform gospodarczych i miotał się to w stronę Europy, to w stronę unii celnej z Rosją, ale również z powodu nadzwyczaj spowolnionej mowy eksprezydenta i jego licznych stylistycznych wpadek. Znaną rosyjską poetkę Annę Achmatową nazwał Anną Achmetową, a znanego rosyjskiego pisarza Antoniego Czechowa zaliczył do poetów ukraińskich. [...] Podczas rozmów z prezydentem Turkmenistanu oznajmił, że Ukraina zawsze przyjaźniła się z Kazachstanem,a studentom medycyny radził, żeby byli wierni przysiędze Pitagorasa".