Trwa ładowanie...
d2v4wmc
31-01-2020 02:45

Triki badawcze w socjologii. Jak w pełni wykorzystać potencjał badań społecznych

książka
Oceń jako pierwszy:
d2v4wmc
Triki badawcze w socjologii. Jak w pełni wykorzystać potencjał badań społecznych
Tytuł oryginalny

Tricks of the Trade: How to Think about Your Research While You're Doing It

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Czerpiąc z ponad czterdziestu lat doświadczenia jako naukowiec i dydaktyk, Howard Becker oferuje teraz uczniom i badaczom wiele cennych technik.

Triki badawcze w socjologii pomogą studentom nauczyć się właściwego podejścia do projektów badawczych, lepiej zrozumieć otrzymane rezultaty i podpowiedzą, gdzie szukać nowych danych.

Porady Beckera zawierają zarówno proste sztuczki, takie jak zmiana pytania wywiadu z „Dlaczego?” na „Jak?” jako sposób na skłonienie ludzi do rozmowy bez pytania o usprawiedliwienie, oraz bardziej techniczne metody, jak wykorzystanie matryc logicznych.

Becker wyodrębnił te sztuczki z różnych dziedzin, takich jak historia sztuki, antropologia, socjologia, literatura i filozofia, oraz odnosząc się do rozmaitych autorytetów, od Jamesa Agee'a do Ludwiga Wittgensteina. Autor odnajduje wspólne zasady, które leżą u podstaw rzetelnych badań w naukach społecznych, a także odnoszą się zarówno do badań ilościowych, jak i jakościowych. Oferuje praktyczne porady i pomysły, które studenci mogą zastosować do swoich danych, mając pewność,
że otrzymają rezultaty, o których wcześniej nie pomyśleli.

Podobnie jak Warsztat pisarski badacza, Triki badawcze w socjologii będą pomocne dla pokoleń studentów i badaczy. Napisana w nieformalnym, przystępnym stylu, z którego znany jest Becker, książka ta będzie skarbnicą wiedzy dla adeptów wielu różnych dyscyplin.

Triki badawcze w socjologii. Jak w pełni wykorzystać potencjał badań społecznych
Numer ISBN

978-83-01-20037-4

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka

Liczba stron

296

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v4wmc
d2v4wmc
d2v4wmc
d2v4wmc