Trwa ładowanie...
d37q56k

Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia.

książka
d37q56k
Oceń jako pierwszy:
Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia.
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia.
Materiały prasowe

Testowanie, choć kluczowe dla powodzenia projektów IT, jest wciąż niedocenianą dziedziną inżynierii oprogramowania. Jednym z powodów jest brak solidnych, rzetelnych i wiarygodnych źródeł informacji o tej dyscyplinie. Niniejsza pozycja stanowi nowoczesne, obszerne kompendium wiedzy w zakresie testowania i jakości oprogramowania. Wykorzystanie opisanych w książce metod pozwala na znaczne usprawnienie i profesjonalizację procesu testowego, czyniąc go bardziej efektywnym w znajdowaniu defektów.

Pierwsze wydanie „Testowania i jakości...” zostało bardzo życzliwie przyjęte przez społeczność testerską w Polsce. W niniejszym, drugim wydaniu książki, usunięto wiele błędów z I wydania oraz dodano trzy nowe rozdziały (testowanie a architektura oprogramowania, testowanie systemów specyficznych, rozwój zawodowy testera).

Podręcznik w szczególności przeznaczony jest dla:

· początkujących testerów – aby mogli szybko zapoznać się z podstawami testowania,

· zawodowych testerów – aby ugruntowali i poszerzyli swoją wiedzę o zaawansowane techniki testowania,

· inżynierów jakości – aby nauczyli się skutecznie wykorzystywać wartościowe modele i narzędzia zapewniania jakości,

· kierowników i menedżerów testów – aby poznali techniki sprawnego i efektywnego zarządzania procesem testowym w organizacji oraz metody jego doskonalenia,

· osób przygotowujących się do egzaminów ISTQB na wszystkich poziomach (podstawowym, zaawansowanym i eksperckim) – aby dostarczyć im zwarte źródło materiałów pomocnych w nauce do egzaminu,

· pracowników naukowych prowadzących badania lub zajęcia dydaktyczne w obszarze inżynierii jakości.

Zaletą książki jest bardzo duża liczba praktycznych przykładów. Ilustrują one zastosowanie wprowadzonych metod i narzędzi m.in. w takich obszarach jak: projektowanie testów, analiza ryzyka, dokumentowanie procesu testowego, zarządzanie zespołem testerów, automatyzacja testów, doskonalenie procesu testowego, raportowanie, pomiar i zapewnianie jakości oprogramowania. W wielu książkach poświęconych testowaniu fundamentalne pojęcia czy techniki wprowadzane są często w sposób niejasny, niedbały lub wręcz błędny. Autor niniejszej pozycji dokłada szczególnej staranności w precyzyjnym ich definiowaniu. Stają się przez to dla Czytelnika zrozumiałe, a dzięki dobrze dobranym przykładom – łatwe do zastosowania w praktyce.

Książka zdobyła nagrodę na Najlepszą Książkę Akademicką w 2017 roku w konkursie Polskiego Towarzystwa Informatycznego, oraz nagrodę na Najlepszą Książkę Naukową na Targach Książki Naukowej i Akademickiej Academia 2016.

d37q56k
Testowanie i jakość oprogramowania. Modele, techniki, narzędzia.
Numer ISBN

978-83-01-19644-8

Wymiary

165x235

Oprawa

twarda

Liczba stron

1200

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d37q56k
d37q56k
d37q56k
d37q56k