Trwa ładowanie...
d2teza3

Stefan Ossowiecki

Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Źródło: Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA

Przy Stefanie Ossowieckim współcześni nam jasnowidze mogą się schować. Przypisuje mu się przewidzenie takich wydarzeń, jak wybuch drugiej wojny światowej czy szczegóły własnej śmierci. Aktywnie pomagał w odnalezieniu zaginionych ludzi w trakcie okupacji, odbywał podróże astralne, czyli przebywał w dwóch miejscach jednocześnie, odszukał także szczątki polskiego samolotu, który rozbił się w Bułgarii w 1937 roku (zginął wówczas pilot Tadeusz Dmoszyński). Stefan Ossowiecki wiedział, że nie doczeka do końca wojny.

Stefan Ossowiecki – życiorys

Stefan Ossowiecki przyszedł na świat 22. sierpnia 1877 roku w Rosji bądź na Białorusi w rodzinie szlacheckiej jako jedno z szóstki dzieci. Jego ojcem był Jan Ossowiecki, asystent Dmitrija Mendelejewa oraz właściciel zakładów chemicznych. Stefan skończył inżynierię w Petersburgu, miał kolejno dwie żony (1922-1930 – Alietta de la Carriere; 1939 – Zofia ze Skibińskich), ale pozostał bezdzietny. Bolszewicy aresztowali go w 1917 roku i tylko dzięki pomocy znajomego urzędnika Stefan Ossowiecki uniknął kary śmierci. Spędził jednak w odosobnieniu pół roku i pozbawiono go majątku, po czym wyemigrował do Warszawy i podjął zatrudnienie zgodne ze swoim wykształceniem. Jego talent parapsychologiczny uwielbiały kobiety z jego otocznia. Na każdym bankiecie Stefan Ossowiecki był gwiazdą. Odrzucił propozycję współpracy z kontrwywiadem i stanowisko w polskiej ambasadzie.

Stefan Ossowiecki – okoliczności śmierci

Stefan Ossowiecki przepowiedział nawet szczegóły bezpośrednio związane ze swoją śmiercią. Zginął z rąk gestapo podczas powstania warszawskiego, a jego zwłok nigdy nie odnaleziono, co oznajmił wcześniej swoim najbliższym. Grób symboliczny najbardziej znanego polskiego jasnowidza znajduje się na warszawskich Powązkach. Niemieccy żołnierze pojmali go, gdy nocował na przykościelnej plebanii. Stefan Ossowiecki miał przy sobie list podpisany przez Adolfa Hitlera, który zapewniał mu nietykalność. Niestety nikt nie poszanował dokumentu. Otrzymał go w wyniku wdzięczności od milionera z Berlina, oficera Wehrmachtu. Pomógł mu odkryć dokładne okoliczności śmierci jego nastoletniej córki i doprowadził do skazania jej gwałciciela i mordercy po identyfikacji wyłącznie na podstawie zdjęcia zbrodniarza.

Czy Stefan Ossowiecki naprawdę był jasnowidzem?

Zdolności specjalne Stefana Ossowieckiego rozwijały się stopniowo od ok. 14. roku życia. Podobnie było z jego babcią i mamą. Początkowo nastolatek zauważył u siebie możliwości telepatycznego porozumiewania się z innymi za pomocą myśli. Również inne osoby dostrzegały niesamowite umiejętności Stefana Ossowieckiego. Potrafił on chociażby przewidywać przyszłość oraz postrzegać aurę, a także wykazywał zdolności telekinezy, lewitacji, bilokacji i eksterioryzacji. Czytał również zawartość zamkniętych kopert.

Zjawiska paranormalne ekscytowały Stefana Ossowieckiego od zawsze, a ze swoich ”mocy” nigdy nie czerpał zysków. Współpracował on z kabalistą Worobiejem, a seanse psychometryczne z jego udziałem cieszyły się ogromnym powodzeniem. Chodził na nie Józef Piłsudski, Ignacy Jan Paderewski, a doświadczenia jasnowidza fascynowały Juliusza Osterwę i Karola Szymanowskiego. Ossowieckiego zaprosił nawet Instytut Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego na wygłoszenie tez o minionych formach życia.

Stefan Ossowiecki – książka

Słynna książka Stefana Ossowieckiego była bestsellerem nie tylko w czasach, gdy się ukazała. Na półkach księgarń w Polsce znaleźć ją możemy chociażby dzięki nakładowi oficyny Cień Kryształu w dziale parapsychologia i ezoteryka. Przyjaciela Marszałka Józefa Piłsudskiego badał m.in. sam laureat Nagrody Nobla, profesor Charles Richet, a efekty tych doświadczeń w postaci protokołów znajdziemy w książce Ossowieckiego. To także wierny zapis filozofii Stefana Ossowieckiego oraz jego interesujące poglądy na ówczesną strukturę rzeczywistości. Na jego pracy opierał się polski filozof i astrofizyk, Jeremi Wasiutyński, mocno skrytykowany przez środowisko naukowe.

Stefan Ossowiecki
Miejsce urodzenia

Moskwa lub Mohylew na Białorusi

Data śmierci

05.08.1944

Miejsce śmierci

Warszawa

Bibliografia
d2teza3

Podziel się opinią

2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2teza3
d2teza3
d2teza3