Trwa ładowanie...
d25dljn
30-09-2011 00:00

Skandynawia. Wojna z trollami

książka
Oceń jako pierwszy:
d25dljn
Skandynawia. Wojna z trollami
Tytuł oryginalny

Scandinavia at war with trolls A History from the Napoleonic Era to the Third Millenium

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Tony Griffiths śledzi przekształcanie się Skandynawii z ubogich społeczeństw w zamożne, nowoczesne państwa, a do zilustrowania swojej opowieści posługuje się dziełami sztuki.

Wieloletni ambasador Finlandii przy ONZ Mac Jakobson tak opisał nastrój panujący w Skandynawii w okresie międzywojennym: „Dania bała się Niemiec, Finlandia bała się Rosji, Norwegia nikogo się nie bała, a Szwecja nie mogła się zdecydować, kogo bać się najbardziej".

Choć tak ostro zarysowane zagrożenia od tamtej pory zdążyły wyblaknąć, uwaga Jakobsona trafnie odzwierciedla rzeczywistość geopolityczną kształtującą historię Skandynawii. Skandynawia Tony'ego Griffithsa stanowi znakomitą okazję, by pogłębić zrozumienie tych nordyckich państw.

Dość trudno jest znaleźć książkę, która starałaby się przedstawić bieg wydarzeń równolegle we wszystkich krajach skandynawskich. Jeszcze trudniej jest znaleźć autora, który by to zrobił bez tak częstej w tekstach akademickich drętwoty. Tymczasem książkę Griffithsa świetnie się czyta. Na jej ponad trzystu stronach autor pomieścił zdumiewającą ilość informacji, a jednak żywy styl sprawia, że składają się one na wciągającą opowieść.

Skandynawia. Wojna z trollami
Numer ISBN

978-83-60532-19-5

Wymiary

130x200

Gatunek

Historia powszechna

Oprawa

1

Liczba stron

374

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25dljn
d25dljn
d25dljn