Trwa ładowanie...
dehgo9t
03-12-2014 00:00

Serce Europy

książka
Oceń jako pierwszy:
dehgo9t
Serce Europy
Tytuł oryginalny

Heart of Europe: The Past in Poland's Present

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Historię Polski zazwyczaj poznajemy według utartego schematu: średniowiecze, nowożytność, zabory i powstania, odzyskanie niepodległości i wiek dwudziesty. Ale tak nie musi być! Norman Davies udowadnia, że nie ma dla niego schematów, od których nie można byłoby się oderwać. W „Sercu Europy” podróż przez polską historię biegnie ścieżką od czasów najnowszych do epok najbardziej w czasie odległych.

Dzięki temu zabiegowi autor „Powstania ‘44”, „Europy” oraz mnóstwa innych historycznych bestsellerów rozpościera przed czytelnikiem niezwykłą panoramę historycznych i kulturowych sił kształtujących naszą teraźniejszość. Historia, literatura, religia, konflikty międzynarodowe i wewnętrzne, polityczne intrygi i rywalizacje. W tej książce nie brakuje niczego.

Polska w „Sercu Europy” to nie tylko geograficzny środek kontynentu. To miejsce, w którym rytm rozwoju europejskiej cywilizacji jest najlepiej słyszalny. Pierwsze polskie wydanie tej książki to gratka dla wszystkich miłośników historii i pisarstwa Normana Daviesa.

Serce Europy
Numer ISBN

978-83-240-3031-6

Wymiary

155x240

Gatunek

Historia Polski

Oprawa

7

Liczba stron

512

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dehgo9t
dehgo9t
dehgo9t
dehgo9t