Trwa ładowanie...
d36l667
25-02-2015 00:00

Szczygieł

książka
Oceń jako pierwszy:
d36l667
Szczygieł
Tytuł oryginalny

The Goldfinch

Rok wydania
Autorzy
Wydawnictwo
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Jak daleko można się posunąć, by oszukać los?

Theo Decker cudem udaje się przeżyć wybuch. W irracjonalnym odruchu wykrada z ruin muzeum niewielki obraz. Ulubiony obraz matki, którą stracił w zamachu.

Szczygieł, pilnie strzeżony symbol bezpowrotnie utraconego życia, będzie towarzyszył Theo w nieustającej podróży: od ekskluzywnych apartamentów przy Park Avenue po rozpustę półświatka w Las Vegas. Z podupadającego nowojorskiego antykwariatu po ciemne zakątki Amsterdamu. Obraz, który początkowo jest dla Theo bezcennym skarbem, z czasem sprowadzi na niego śmiertelne niebezpieczeństwo.

Szczygieł to epicka opowieść o utracie i obsesji, przetrwaniu i bezlitosnych kolejach losu, którego nie da się oszukać. Powieść, która łączy w sobie elementy zagadki kryminalnej i Bildungsroman.

Szczygieł to największe wydarzenie literackie ostatnich lat – powieść zdobyła Nagrodę Pulitzera i Carnegie Medal, była nominowana do National Book Critics Circle Award i Bailey’s Prize, znalazła się na listach najlepszych powieści roku ponad trzydziestu opiniotwórczych mediów. Była bestsellerem między innymi w Stanach Zjednoczonych, Francji, Włoszech i Niemczech.

Szczygieł
Numer ISBN

978-83-240-2652-4

Wymiary

155x220

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

800

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d36l667
d36l667
d36l667