Trwa ładowanie...

"Sami – 6. Wymiar czwarty i pół": Nowe reguły gry [RECENZJA]

W poprzednim albumie młodzi bohaterowie zrozumieli, że to nie dorośli zniknęli, tylko oni nie żyją. Teraz możemy obserwować, jak odzyskują część wspomnień związanych z ich śmiercią, ale "Wymiar czwarty i pół" to przede wszystkim zapis zaciętej rywalizacji między dwiema grupami dzieciaków o kontrolę nad miastem.

Egmont, 2024Egmont, 2024Źródło: Materiały prasowe
df52oa0
df52oa0

Chociaż wiemy już trochę więcej o miejscu, w którym toczy się akcja, to wciąż nie jest jasne, czemu bohaterowie trafili tam wspólnie po swojej śmierci, a nie ma tam innych zmarłych ludzi, a w szczególności ich krewnych.

Po tym jak wrócili Dodji i Saul, można dojść do wniosku, że w tym dziwnym świecie nie da się jeszcze raz umrzeć, ale zarazem wciąż odczuwa się ból czy głód. Z kolei zorganizowany przez Yvana niecodzienny seans spirytystyczny przynosi niepokojąca wskazówkę dotycząca tajemnicy piętnastu rodzin, o których mówił ojciec chłopca.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Seriale w 2024. Szykują się genialne premiery!

Nowe reguły gry

Kiedy można by się spodziewać, że dzieciaki z Fortville podążą tym tropem, niespodziewanie muszą one skoncentrować swoje wysiłki na zupełnie innym zadaniu. Otóż Saul nie tylko przemianowuje Klan Rekina na Klan Słońca, ale zaczyna oznaczać różne miejsca w mieście jako należące do jego grupy. W efekcie Leïla decyduje, żeby podjąć to wyzwanie i jesteśmy świadkami wyścigu mającego na celu zagarnięcie najbardziej atrakcyjnych zasobów. Co gorsza, szybko przestaje to być jedynie sportowe wyzwanie, gdyż podwładni Saula nie wahają uciec się do przemocy fizycznej, a ich przywódca wkrótce sięga po argumenty jeszcze cięższego kalibru!

df52oa0

Wszystko to powoduje, że dzieciaki, którym przewodzi Leïla, przygotowują się do opuszczenia miasta. Niestety znacznie utrudniają im to działania konkurencyjnej grupy, w których można doszukiwać się raczej czystej złośliwości i przyjemności czerpanej z krzywdzenia innych niż realizowania racjonalnych planów na przyszłość. Jakby tego było mało, podpalenie przez Saula czerwonych kurhanów wywołuje dość zaskakującą reakcję małp, a prawdziwą niespodziankę przynosi finał tego albumu, który zarazem pozwala się nam spodziewać jeszcze wielu emocji w dalszych częściach cyklu.

W 52. odcinku podcastu "Clickbait" rozwiązujemy "Problem trzech ciał" Netfliksa, zachwycamy się "Szogunem" na Disney+ i wspominamy najlepsze seriale 2023 roku nagrodzone na gali Top Seriale 2024. Znajdź nas na Spotify, Apple Podcasts, YouTube, w Audiotece czy Open FM. Możesz też posłuchać poniżej:

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
df52oa0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df52oa0