Trwa ładowanie...
d15ruza
10-02-2022 14:00

Rozmowy w zielonej strefie. Ćwiczenia dla dzieci ze spektrum autyzmu

książka
Oceń jako pierwszy:
d15ruza
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Opis z tyłu okładki (przetłumaczony z wyd. oryginalnego):

Dzieci ze spektrum autyzmu często nie umieją wybrać tematu rozmowy, który zaciekawi drugą osobę. Wiele z nich interesuje się ściśle określoną dziedziną i odczuwa potrzebę nawiązywania do swoich ulubionych zagadnień w każdej konwersacji.

Publikacja stanowi prostą pomoc wizualną, która ułatwi dzieciom wyszukanie wspólnych tematów do rozmowy. „Zielona strefa” to symboliczne przedstawienie zagadnień ciekawych dla obu osób – stanowi część wspólną zainteresowań pierwszego rozmówcy (kolor niebieski) i drugiego (kolor żółty). Zawarte w książce ilustracje przedstawiające różnorodne zainteresowania w łatwy sposób objaśniają, czym jest „zielona strefa” i jak ją odnaleźć, a liczne karty pracy umożliwiają przećwiczenie nowych umiejętności. To doskonała pomoc dla dzieci w wieku szkolnym, a także nastolatków ze spektrum autyzmu.

Uwaga: książka jest częścią tej samej serii, co "Rozmowa jest jak pociąg"

Nota o autorze:

Joel Shaul posiada licencję klinicznego pracownika społecznego i specjalizuje się w pracy z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. W ramach działalności Autism Teaching Strategies prowadzi warsztaty poświęcone kształtowaniu umiejętności społecznych oraz zdrowiu psychicznemu. Jest również współtwórcą narzędzi Ryuu, wspierających rozwój umiejętności społecznych, a także autorem książki Rozmowa jest jak pociąg. Wizualne podejście do rozmowy dla dzieci ze spektrum autyzmu. Pracuje jako terapeuta i konsultant w Watson Institute of Sewickley (Pensylwania, USA).

Rozmowy w zielonej strefie. Ćwiczenia dla dzieci ze spektrum autyzmu
Numer ISBN

978-83-8080-456-2

Wymiary

280x216

Liczba stron

104

Język

polski

d15ruza

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15ruza
d15ruza
d15ruza
d15ruza