Trwa ładowanie...
d236md2

Rok 27. Fotokronika. W drodze do domu ojca

książka
d236md2
Oceń jako pierwszy:
Rok 27. Fotokronika. W drodze do domu ojca
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Historyczny dokument i przejmująca pamiątka ostatniego, 27. roku Wielkiego Pontyfikatu Jana Pawła II. Ostatnie homilie i słowa Ojca Świętego, chwile, które mogli utrwalić jedynie papiescy fotograficy: Adam Bujak i Arturo Mari.
Ponad 200 fotografii przedstawia: rzymskie obchody uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny, ostatnie Święta Bożego Narodzenia z Ojcem Świętym w Watykanie, wzruszające audiencje, modlitwy ,,Anioł Pański" i spotkania Jana Pawła II z rodakami, duchowieństwem i młodzieżą z całego świata w roku 2005, ostatnie błogosławieństwo Urbi et Orbi, całą historię cierpienia Ojca Świętego w poliklinice Gemellego, które jednak nie przeszkodziło mu w pełnieniu posługi. Dramatyczne chwile nadziei i niepokoju, rzesze wiernych zanoszące modły o zdrowie dla Jana Pawła II, wreszcie smutna wiadomość o śmierci Następcy św. Piotra. Zapis wielkiego modlitewnego zjednoczenia wiernych żegnających Ojca Świętego w Rzymie i w Polsce, ostatni hołd oddawany na różne sposoby przez rodaków, uroczystości pogrzebowe (ujęcia do których nie miał dostępu żaden inny fotograf).
Poruszające świadectwo do końca pięknej i godnej pielgrzymki do Domu Ojca uzupełniają fragmenty papieskich wypowiedzi oraz testament Ojca Świętego.

d236md2
Rok 27. Fotokronika. W drodze do domu ojca
Numer ISBN

978-83-75530-91-9

Wymiary

240x325

Gatunek

Albumy,Fotografia,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

210

Podziel się opinią

Share
d236md2
d236md2
d236md2
d236md2