Trwa ładowanie...
d1myf4f
15-04-2010 00:00

Gród Świętej Kingi

książka
Oceń jako pierwszy:
d1myf4f
Gród Świętej Kingi
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Mija 750 lat od czasu lokacji Starego Sącza na prawie magdeburskim. Rocznica ta jest okazją do zaprezentowania niezwykłej urody miasta, jednego z najstarszych w Polsce, swą historią sięgającego czasów wczesnego średniowiecza. Jest to miejsce niezwykłe - pełne cennych pamiątek z przeszłości, pereł architektury, tonące w zieleni starych drzew, ulokowane wśród niepowtarzalnego krajobrazu Beskidu Sądeckiego, przyciągające nie tylko turystów, ale także pielgrzymów przybywających do sanktuarium św. Kingi. Dzięki sprawnemu samorządowi wciąż się rozwija, dba o zabytki i środowisko naturalne.

Na wspaniałych zdjęciach Adama Bujaka, opatrzonych rzetelnymi podpisami, zobaczymy piękno ziemi sądeckiej m.in. 600-letnią lipę, gęste lasy, pomniki przyrody, urodę wielowiekowych murów klasztornych, kościoła św. Elżbiety i odnowionego rynku brukowanego otoczakami. Fotografie ukażą nam także życie za klauzurą - duchowość i codzienne obowiązki sióstr klarysek. Przyjrzymy się także uroczystościom ważnym dla miasta, m.in. odpustowi św. Kingi i Starosądeckiemu Festiwalowi Muzyki Dawnej.

Interesujący tekst Jerzego Leśniaka wprowadzi nas w dzieje grodu. Album jest wspaniałą zachętą do odwiedzenia Starego Sącza i znakomitym prezentem na sezon wakacyjny, także dla gości z zagranicy (wersja trójjęzyczna: polsko-angielsko-niemiecka).

Gród Świętej Kingi
Numer ISBN

978-83-602-9251-8

Wymiary

235x300

Gatunek

Albumy

Oprawa

7

Liczba stron

192

d1myf4f

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1myf4f
d1myf4f
d1myf4f