Trwa ładowanie...
d45r2ra

Rok 24. Fotokronika. W świetle Bożego Miłosierdzia

książka
d45r2ra
Oceń jako pierwszy:
Rok 24. Fotokronika. W świetle Bożego Miłosierdzia
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Kolejną rocznicę pontyfikatu jak zwykle świętowali z Janem Pawłem II rodacy, którzy licznie przybywali do Rzymu na audiencje generalne. Na październik przypadła też beatyfikacja małżonków Marii i Alojzego Beltrame Quattrocchi, która zbiegła się z 20. rocznicą ogłoszenia adhortacji apostolskiej Familiaris consortio. Przez cały 24. rok na Stolicy Apostolskiej Ojciec święty ogłosił wielu nowych błogosławionych i świętych, a największą liczbę wiernych przyciągnęły do Watykanu czerwcowe uroczystości kanonizacyjne Ojca Pio. Na początku listopada Papież obchodził imieniny oraz 55-lecie święceń kapłańskich. Uczestniczył w celebracjach roku liturgicznego, a w maju odwiedził Azerbejdżan i Bułgarię.

Głównym celem pielgrzymki do Kanady był udział w XVII światowym Dniu Młodzieży. Z Toronto biskup Rzymu udał się do Gwatemali i Meksyku, a wkrótce potem, w sierpniu - do Ojczyzny. Ostatnia podróż apostolska do Polski przyniosła wiele wzruszeń i wskazówek dla rodaków, dlatego też poświęcono jej szczególnie wiele miejsca - od przylotu na krakowskie Balice poprzez wieczorne rozmowy z wiernymi z okna przy Franciszkańskiej 3, przejazd ulicami Krakowa do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach i konsekrację nowej świątyni, Mszę św. beatyfikacyjną na Błoniach, wizytę na Wawelu do nawiedzenia bazyliki w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Wielki orędownik jedności Kościoła w październiku odprawił również nieszpory z okazji 700. rocznicy urodzin św. Brygidy Szwedzkiej, współpatronki Europy i gościł w Watykanie patriarchę Rumuńskiego Kościoła Prawosławnego, Teoktysta.

24. rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Papież obchodził z polskimi biskupami i kardynałami, którzy przybyli do Rzymu także po to, by podziękować niestrudzonemu Pielgrzymowi za nawiedzenie Ojczyzny.

Ten piękny dokument papieskiej działalności łączy zdjęcia wybitnych fotografików papieskich - Adama Bujaka i Arturo Mariego oraz fragmenty najważniejszych przemówień, rozważań i homilii Ojca świętego. Najwyższy poziom edytorski!

d45r2ra
Rok 24. Fotokronika. W świetle Bożego Miłosierdzia
Numer ISBN

978-83-7553-101-5

Wymiary

240x320

Gatunek

Albumy,Fotografia,Religia i religioznawstwo

Oprawa

6

Liczba stron

208

Podziel się opinią

Share
d45r2ra
d45r2ra
d45r2ra
d45r2ra