Trwa ładowanie...
d2hwbvt
11-07-2022 11:00

Rewalidacja w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej. Zestaw fiszek

książka
Oceń jako pierwszy:
d2hwbvt
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Brak planu na niebanalne zajęcia rewalidacyjne, niespodziewane zastępstwo lub uczeń, który nie ma ochoty pracować zgodnie z rozkładem zajęć – w odpowiedzi na te nauczycielskie trudności zaprojektowane zostało pudełko pełne fiszek służących rewalidacji.
Zestaw to pomoc przygotowana specjalnie do zajęć rewalidacji lub innych zajęć indywidualnych z młodzieżą ostatnich klas szkoły podstawowej lub ponadpodstawowej. Fiszki mogą stać się pomysłowym narzędziem edukacyjnym pozwalającym uczniom nabywać nowych kompetencji, wzmocnić zachowania lub je skorygować. Wystarczy wylosować kartę z pudełka i przeczytać pytanie/polecenie, które prowokuje do rozmowy na tematy związane m.in. z czasem wolnym, zdrowiem, potrzebami i trudnościami czy przyszłą pracą.
Fiszki stanowią uzupełnienie publikacji Rewalidacja w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej. Program zajęć oraz Rewalidacja w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej. Karty pracy. Zestaw koresponduje z treścią wymienionych wyżej książek w zakresie rozwijania umiejętności praktycznych uczniów z niepełnosprawnością na poziomie szkoły ponadpodstawowej. Tematyka zadań i pytań umieszczonych na fiszkach stanowi uzupełnienie zawartości kart pracy. Podjęcie poniższych zagadnień umożliwia uczniowi zdobycie wiedzy potrzebnej w dorosłości:
1. Ja, uczeń
2. Moje umiejętności
3. Moje potrzeby
4. Moje trudności
5. Moja codzienność
6. Moja przyszła praca
7. Mój czas wolny
8. Moje zdrowie
9. Moje dorosłe życie

Rewalidacja w ogólnodostępnej szkole ponadpodstawowej. Zestaw fiszek
Wymiary

130x98

Liczba stron

154

Język

polski

d2hwbvt

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2hwbvt
d2hwbvt
d2hwbvt
d2hwbvt