Trwa ładowanie...
d1k7gcq
16-01-2013 00:00

Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej. Praktyczny przewodnik dla liderów, menedżerów, moderatorów

książka
Oceń jako pierwszy:
d1k7gcq
Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej. Praktyczny przewodnik dla liderów, menedżerów, moderatorów
Tytuł oryginalny

Overcoming the Five Dysfunctions of a Team: A Field Guide for Leaders, Managers, and Facilitators

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

DLACZEGO PRAKTYCZNY PRZEWODNIK?

Rok po wydaniu książki zatytułowanej Pięć dysfunkcji pracy zespołowejotrzymałem wiadomość, że poziom sprzedaży przekroczył oczekiwania. Było to bardzo miłe. Ostrzeżono mnie jednak, że w ciągu roku lub dwóch sytuacja może się zmienić, więc jak większość autorów miałem nadzieję, że spadek sprzedaży nie będzie zbyt duży.

Możesz sobie wyobrazić, jak przyjemnie byłem zaskoczony, gdy dowiedziałem się, że w okresie kolejnych dwunastu miesięcy sprzedaż zamiast spaść, wzrosła. Wspaniale! Stało się jednak jeszcze coś, czego nie przewidywałem. Zwiększyła się liczba zleceń dla mojej firmy konsultingowej, The Table Group, która rozwijała się szybciej, niż mogłem to sobie wyobrazić. Czytelnicy dzwonili, by się dowiedzieć, jak mogą lepiej zrozumieć i wdrożyć koncepcje opisane w mojej książce.

Chociaż brzmi to zaskakująco, szybko okazało się, że jesteśmy w stanie pomóc jedynie niewielkiej części osób, które zwracały się do nas z zapytaniami. W rezultacie część z nich mogła mieć problemy z doskonaleniem pracy zespołów bez naszego wsparcia. Doszliśmy do wniosku, że nie jest to dobra sytuacja i stąd narodził się pomysł opracowania praktycznego przewodnika.

Cel tej książki jest prosty: dać menedżerom, liderom zespołów, konsultantom i praktykom zarządzania narzędzie pomagające wdrożyć koncepcje opisane w Pięciu dysfunkcjach pracy zespołowej. Podobnie jak w przypadku innych moich książek doszedłem do wniosku, że i ta powinna być relatywnie krótka, gdyż uważam, że dla większości liderów najcenniejszym zasobem jest czas. Uważam również, że nauka budowania zespołu, mimo że jest niezwykle istotna, nie powinna być zbyt absorbująca lub skomplikowana. Próbowałem napisać tę książkę w taki sposób, by była łatwa w lekturze jako całość, lecz również by można było w niej łatwo odnaleźć interesujące danego czytelnika zagadnienie.

Przezwyciężanie pięciu dysfunkcji pracy zespołowej. Praktyczny przewodnik dla liderów, menedżerów, moderatorów
Numer ISBN

978-83-7746-126-6

Wymiary

145x215

Gatunek

Ekonomia,Biznes

Oprawa

7

Liczba stron

152

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1k7gcq
d1k7gcq
d1k7gcq