Trwa ładowanie...
d48plev

Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej

książka
d48plev
Oceń jako pierwszy:
Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Dlaczego obsługa supermarketu w obliczu katastrofy działa sprawniej niż rząd?

Jak brązowe M&M’sy mogą zapobiec zawaleniu się sceny koncertowej?

Czego lekarze nauczyli się od pilotów? I dzięki czemu pamiętają, żeby sprawdzić, czy pacjent został dźgnięty nożem czy bagnetem?

Kluczem jest właściwa wymiana informacji, a żeby niczego nie pominąć, niezbędna jest CHECKLISTA.

Dowiedz się, jak przy pomocy dobrze skonstruowanych list kontrolnych uniknąć prostych błędów i stawić czoła skomplikowanym sytuacjom. Dzięki tej książce nauczysz się, jak sobie poradzić, gdy wszystko wymyka się spod kontroli. Niezależnie od tego, czy jesteś dyrektorem, liderem zespołu (zarówno rockowego, jak i teamu w firmie) czy pracownikiem supermarketu – każdy, nawet najbardziej złożony problem da się rozwiązać dzięki potędze checklisty.

Atul Gawande, wybitny amerykański chirurg i jedna ze stu najbardziej wpływowych osób według magazynu „Time”, udowadnia to także na swoim przykładzie. Jest autorem listy, dzięki której znacząco usprawniono służbę zdrowia na całym świecie: odsetek powikłań po operacjach zmniejszył się o 36 procent, a liczba zgonów spadła aż o połowę. Co więcej, jego checklista przyczyniła się nie tylko do uśmierzenia bólu pacjentów ale także poczynienia oszczędności liczonych w milionach.

To, czego Gawande nauczył się od pilotów odrzutowców, budowniczych drapaczy chmur i szefów kuchni najlepszych nowojorskich restauracji, może pomóc także tobie.

Fascynujące przypadki, praktyczne rady i mnóstwo inspiracji czynią z tej książki lekturę obowiązkową dla każdego menedżera i lidera zespołu.

d48plev
Potęga checklisty. Jak zrobić coś lepiej
Numer ISBN

978-83-240-7407-5

Wymiary

135x208

Oprawa

twarda

Liczba stron

288

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d48plev
d48plev
d48plev
d48plev
d48plev