ycipk-2z155y
ycipk-2z155y

Piotr Gociek

Piotr Gociek tworzy opowiadania z zakresu fantastyki Wikimedia Commons - Uznanie Autorstwa - Na tych samych warunkach CC BY-SA
Podziel się

Piotr Gociek pracuje jako dziennikarz, publicysta, pisarz, prezenter... Niedawno wydał nawet przewodnik turystyczny "Kreta subiektywnie", o wyspie, która go niesamowicie zachwyciła, a uczucie tej miłości porównał do miłości do żony.

Piotr Gociek - życiorys

ycipk-2z155y

Piotr Gociek był aktywnym działaczem Ruchu Wolność i Pokój. W RMF FM prowadził program radiowy "Do kina czy na film" i liczne relacje z festiwali filmowych, pracował w Radio Manhattan w Łodzi, kierował działem publicystyki w magazynie "Talizman", miał wydawnictwo. Po odejściu z kolejnego radia założył firmę, zajmującą się badaniami słuchalności, następnie rozpoczął przygodę z tygodnikami "Ozon" i "Wprost". Piotr Gociek pracował w "Rzeczpospolitej", "Do Rzeczy", Telewizji Republika, a niedawno nawiązał współpracę z Polskim Radiem. Wraz z Danielem Wydrychem Piotr Gociek prowadzi tutaj audycję "Sygnały dnia", popularny program nadawany nieprzerwanie od 1973 roku.

Fantastyczne książki Goćka

Piotr Gociek od zawsze jest zapalonym pasjonatem fantastyki. Już w latach 80. publikował opowiadania w literaturze fachowej, pod koniec XX wieku był redaktorem naczelnym jednej z gazet o tematyce science-fiction. Debiutancka powieść Piotra Goćka to "Demokrator", która ukazała się w 2012 roku nakładem WarBook (Ender) Wydawnictwo. Bohaterem tej satyryczno-fantastycznej pozycji jest imperium Gorodopolis. Kolejna świetna pozycja Piotra Goćka spod znaku nowej fantastyki to "Czarne bataliony", kolekcja opowiadań od Fabryki Słów.

Piotr Gociek - książki

Piotr Gociek jest płodnym twórcą - autorem bądź współautorem już przeszło tysiąca publikacji. Oprócz sporego zbioru dzieł z gatunku fantastyki Piotr Gociek pisze również inne książki. Na rynku wydawniczym ukazały się chociażby jego wywiad z Cezarym Gmyzem "Zawód: dziennikarz śledczy" (2013, Wydawnictwo Fronda) czy analiza "POzamiatane. Jak Platforma Obywatelska porwała Polskę" (2015, Zysk i S-ka Wydawnictwo). Piotra Goćka chętnie publikują ponadto Wydawnictwo Pascal i Warszawa: Staromiejski Dom Kultury.

Piotr Gociek - Szczegóły autora
Data urodzenia

25.08.1969

Miejsce urodzenia

Wrocław

Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-2z155y
ycipk-2z155y
ycipk-2z155y