Trwa ładowanie...
d2wzy72

Ogień i krew. Część I

książka
d2wzy72
Oceń jako pierwszy:
Ogień i krew. Część I
Tytuł oryginalny

Fire and Blood vol. 1

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Ogień i krew. Część I
Materiały prasowe

300 lat przed wydarzeniami opisanymi w Grze o tron

Kiedy Westeros rządziły smoki...

Opowieść o ekscytujących dziejach dynastii Targaryenów...

Wiele stuleci przed wydarzeniami opisywanymi w pierwszym tomie cyklu, Grze o tron, Targaryenowie – jedyna rodzina smoczych lordów, która przeżyła zagładę Valyrii – zamieszkali na Smoczej Skale, nad którą panowali przez z górą dwa stulecia, nim postanowili podbić całe Westeros. Ogień i krew zaczyna się opowieścią o legendarnym Aegonie Zdobywcy, który stworzył Żelazny Tron, a następnie opisuje dzieje kolejnych pokoleń Targaryenów walczących o utrzymanie tego słynnego krzesła, aż po wojnę domową, która omal nie zniszczyła ich dynastii.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego tak niebezpiecznie było odwiedzać Valyrię po Zagładzie? Jak wyglądało życie w Westeros w czasach, gdy nad niebem panowały smoki? Jakie były najstraszliwsze zbrodnie Maegora Okrutnego? Dlaczego Aegonowi Zdobywcy nie udało się podbić Dorne?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika spisana przez uczonego arcymaestera z Cytadeli. Książka zawiera także kilkadziesiąt nowych czarnobiałych ilustracji autorstwa Douga Whetleya.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym, czym jestSilmarillion dla Śródziemia.

d2wzy72
Ogień i krew. Część I
Numer ISBN

978-83-8116-493-1

Wymiary

140x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

616

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d2wzy72
d2wzy72
d2wzy72
d2wzy72
d2wzy72