Trwa ładowanie...
d35ez54
31-01-2020 05:14

Ogień i krew. Część 2

książka
Oceń jako pierwszy:
d35ez54
Ogień i krew. Część 2
Tytuł oryginalny

Fire and Blood vol. 2

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

OPOWIEŚĆ O EKSCYTUJĄCYCH DZIEJACH

DYNASTII TARGARYENÓW

Trzysta lat przed wydarzeniami przedstawionymi w cyklu Pieśni Lodu i Ognia, na długo przed konfliktem, z powodu którego wszystkie wielkie rody Westeros zwróciły się przeciwko sobie, krainą władał niepodzielnie ród Targaryenów, ostatnich z żyjących smoczych lordów.

Targaryenowie przeżyli Zagładę Valyrii i osiedlili się na Smoczej Skale. Ta książka opowiada dzieje ich legendarnej dynastii od Aegona Zdobywcy aż po krwawy Taniec Smoków, wojnę domową między Aegonem II a jego przyrodnią siostrą Rhaenyrą, walczącymi o tron swego ojca, która ogarnęła całe Westeros i omal nie doprowadziła do upadku dynastii Targaryenów. Opisuje też pokłosie tego konfliktu i wstąpienie na tron króla Aegona III, zwanego Zgubą Smoków.

Co naprawdę wydarzyło się podczas Tańca Smoków? Dlaczego Rhaenyra uważała się za prawowitą królową? Jakie było pochodzenie trzech smoczych jaj, które dano w prezencie Daenerys? Dlaczego król Aegon III nienawidził smoków?

To tylko niektóre z pasjonujących pytań, na które odpowiada ta szczegółowa kronika, spisana przez uczonego arcymaestera Gyldayna z Cytadeli.

Ogień i krew będzie dla świata Westeros tym,

czym jest Silmarillion dla Śródziemia

Ogień i krew. Część 2
Numer ISBN

978-83-8116-551-8

Wymiary

140x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

518

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d35ez54
d35ez54
d35ez54
d35ez54