Trwa ładowanie...
d2wzy72

Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo

książka
d2wzy72
Oceń jako pierwszy:
Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo
Tytuł oryginalny

Helping children of troubled parents

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo
Materiały prasowe

Wszystkie dzieci potrzebują regulacji emocjonalnej ze strony rodziców. Zwłaszcza gdy doświadczają silnych emocji, takich jak wściekłość, frustracja, stres czy lęk. W takiej sytuacji niezwykle ważne jest to, by wysłuchać dziecka, a także pomóc mu zrozumieć i opanować jego uczucia. Jest to naturalne zadanie rodziców.

A co, jeśli to rodzicom brakuje równowagi emocjonalnej? Jeśli to oni nie radzą sobie ze swoimi uczuciami? Jeśli są do tego stopnia pochłonięci własnymi problemami, że w ich umyśle nie ma już przestrzeni na to, by zająć się problemami dziecka?

Autorka książki wyjaśnia, że rodzice zaabsorbowani własnymi sprawami nie są w stanie skutecznie zaspokajać potrzeb relacyjnych i emocjonalnych swoich dzieci. Nie chodzi tu o sporadyczne czy przejściowe trudności, których doświadczają wszystkie rodziny. Chodzi o sytuację, gdy rodzic jest przez większość czasu pochłonięty swoimi problemami, a jego zachowania przerażają, zawstydzają lub poniżają dziecko, odbierają poczucie bezpieczeństwa, powodują chaos, niszczą poczucie własnej wartości. Napięcia i trudności rodzica stają się wówczas napięciami i trudnościami dziecka, a dom przestaje być ostoją ciepła i spokoju.

DLA KOGO JEST TA KSIĄŻKA?

Książka pomoże w pracy z dziećmi, których spokój i rozwój emocjonalny są zagrożone w wyniku problemów trapiących ich rodziców, takich jak:

zaburzenia psychiczne;

przewlekła choroba;

uzależnienie od alkoholu lub narkotyków;

przemoc i agresja;

separacja lub rozwód.

DZIĘKI TEJ KSIĄŻCE:

nauczysz się rozpoznawać uczucia kryjące się za „trudnymi” zachowaniami dziecka i odpowiednio reagować, aby pomóc mu uporać się z emocjami;

dowiesz się, jak ułatwić dziecku radzenie sobie z niewypowiedzianymi uczuciami;

nauczysz się wzmacniać dziecko tak, by wiedziało, że ma prawo wyrażać własne emocje i opinie;

poznasz podstawowe narzędzia komunikacji między rodzicem a dzieckiem, przydatne wtedy, gdy problemy dorosłego w negatywny sposób wpływają na dziecko;

pomożesz rodzicom i dzieciom odnaleźć drogę do siebie nawzajem;

dowiesz się, jak wspierać rodzica z problemami, który chce przepracować swój ból emocjonalny i zająć się niezaspokojonymi potrzebami psychicznymi dziecka.

JAK KORZYSTAĆ Z TEGO PORADNIKA?

Część pierwsza to wyczerpujące studium „trudnych” rodziców. Pomaga zrozumieć, jak czuje się i zachowuje dziecko rodzica z problemami. Omówiono w niej też najnowsze badania dotyczące skutków takiego stanu rzeczy oraz możliwe sposoby pomocy w tej sytuacji.

Część druga skupia się na praktycznych interwencjach. Zawiera wiele ćwiczeń, pomysłów na pracę z dzieckiem, rysunkowych kart pracy oraz zadań wspierających rozmowy terapeutyczne z dziećmi.

d2wzy72
Odwrócona relacja. Kiedy problemy rodziców zabierają dzieciństwo
Numer ISBN

978-83-7489-775-4

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

336

Język

polski

Podziel się opinią

Share
d2wzy72
d2wzy72
d2wzy72
d2wzy72
d2wzy72