Reguły koszerności
Bardzo istotny jest także zakaz spożywania produktów mięsnych razem z produktami mlecznymi: „Nie tylko w ramach jednej potrawy – oba te typy produktów nie mają się prawa spotkać na żadnym etapie kuchennych przygotowań”. Bikont wspomina, że w koszernej kuchni używa się oddzielnych zestawów garnków, które często różnią się kolorem, a czasami dodatkowo oznaczone są literkami (np. F jak Fleisch czy M jak Milch). To jeszcze nie wszystko. Produkty mięsne i mleczne należy osobno przechowywać, wskazane są także dwa osobne zlewy w kuchni. Mięso i mleko czy sery można trzymać w jednej lodówce, ale na oddzielnych półkach.
„W kwestiach bestii pływających i fruwających wśród rabinów zdarzają się ostre kontrowersje, a ich dyskusje trwają już setki lat” – pisze Bikont , ale od razu zaznacza, że w swojej książce nie będzie się nimi zajmował.
Podsumowując, wszystkie potrawy dzielimy na trzy kategorie: mięsne, mleczne i parwe, czyli obojętne, które możemy łączyć tak z jednymi, jak i z drugimi (byle nie naraz!). Osobnymi zasadami rządzą się ryby – można je łączyć z mlekiem, ale nie wolno z mięsem ssaków.