Trwa ładowanie...
d3n1aof
15-04-2010 00:00

Nie mogę narzekać

książka
Oceń jako pierwszy:
d3n1aof
Nie mogę narzekać
Autorzy
Wydawnictwo
Inne
Źródło: Inne

Wybór prozy, w której ujawniają się najlepsze, uniwersalne cechy pisarstwa Janusza Głowackiego: zmysł obserwacji, słuch językowy, ironiczno-groteskowy dar narracji - to wszystko, co złożyło się na niewątpliwie najbardziej błyskotliwy literacki debiut lat 60.

Jego twórczość od początku cieszyła się niezwykłą popularnością i uznaniem. Przewrotny tytuł Nie mogę narzekać można więc również odnieść do Janusza Głowackiego - autora nie tylko świetnej prozy, ale i współtwórcy scenariusza Rejsu - legendarnego filmu, który zawędrował pod przysłowiowe strzechy postaciami, dialogami opowiadanymi i cytowanymi do dzisiaj przez kolejne pokolenia widzów.

Czytelnik odnajdzie tu specyficzny humor, język i nastroje "egzotycznych" lat 60. i 70. Z tego barwnego, stylizowanego opisu wyłania się jednak dramatyczny literacki dokument epoki: obraz peerelowskiej rzeczywistości czasów Gomułki, Gierka - aż do burzliwego roku 1980.

Niniejszy tom zawiera opowiadania, opublikowane w Polsce: od debiutanckiej, wydanej w 1968 roku Wirówki nonsensu po Moc truchleje - powieść, wydrukowaną w podziemnym wydawnictwie Krąg w 1981 r. Prawdopodobnie była to pierwsza książka drugiego obiegu, wprowadzona do rozpowszechniania już po ogłoszeniu stanu wojennego.

Nie mogę narzekać
Numer ISBN

83-89217-19-8

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania

Oprawa

6

Liczba stron

352

d3n1aof

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3n1aof
d3n1aof
d3n1aof
d3n1aof