Trwa ładowanie...
d26rm55
31-01-2020 03:12

Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne

książka
2.0
(1 głos)
Oceń:
d26rm55
Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne
Tytuł oryginalny

My Best Mathematical And Logic Puzzles

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Przez dwadzieścia pięć lat Martin Gardner prowadził kolumnę „Mathematical Games” w Scientific American, w której co pół roku prezentował szczególne zadania matematyczne i łamigłówki logiczne. Starał się przedstawiać problemy, których nie można było znaleźć w znanych powszechnie ich klasycznych zbiorach, na przykład Sama Loyda i Henry’ego Dudeneya. Zagadki te były później publikowane z propozycjami alternatywnych rozwiązań lub ciekawych uogólnień przesłanych przez czytelników.

Prezentowana publikacja zawiera kilkadziesiąt najatrakcyjniejszych spośród nich łamigłówek; niektóre z nich uzupełniono uwagami dotyczącymi ich innych rozwiązań. Entuzjaści zagadek mogą dowieść swoich umiejętności zmagając się z dowcipnymi problemami przedstawionymi w sytuacjach zatytułowanych „Nie tylko tam, gdzie żyją białe niedźwiedzie”, „Nowa szachownica”, „Zaszyfrowane pudełka”, „Na rozstajach dróg”, „Bronx czy Brooklyn?”, „Papierosowa układanka” i innych zadaniach, opartych na logice i podstawowej wiedzy matematycznej. W książce umieszczono również rozwiązania zaproponowanych zadań.

Łamigłówki umieszczone w zbiorze wydawnictwa Dover pochodzą z czasopism Scientific American i Games oraz wcześniejszych zbiorów.

Moje ulubione zagadki matematyczne i logiczne
Numer ISBN

978-83-8116-474-0

Wymiary

140x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

114

Język

polski

d26rm55

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26rm55
d26rm55
d26rm55
d26rm55