Trwa ładowanie...
d1nbmm4
22 czerwca 2022, 16:00

Miesięcznik ZNAK 806 (07-08/2022) Rzeczy, które kochamy

książka
Oceń jako pierwszy:
d1nbmm4
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Rzeczy, które kochamy

Świat przedmiotów codziennego użytku tylko wydaje się martwy. Wchodząc z nimi w relacje, nasycamy je treścią naszego życia. Rzeczy prowadzą swe intymne, niedostrzegalne bytowanie. Mogą czynić życie prostszym lub je nadmiernie komplikować. Bywają kapsułami czasu i depozytami nostalgii.

Gdy patrzy się na ciągle aktualne wojenne obrazy z Ukrainy, rodzą się bolesne, coraz mniej teoretyczne pytania: co ze sobą zabrać, gdy się ucieka przed wojną? Gwałtowna utrata dobytku przewartościowuje stosunek do przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień. Zdarza się również, że rzeczy, które kiedyś były powszednie a nawet kiczowate, z czasem zyskują renomę i wartość – jak dziś produkty zaprojektowane w PRL-u.

Jakie rzeczy nas definiują? Co sprawia, że niektórym z nich przypisujemy szczególne znaczenie? Czy człowiek jest etapem w życiu przedmiotu, czy odwrotnie?

Odpowiadają:
Małgorzata Rejmer, Olga Drenda, Małgorzata Czyńska i Anna Arno

Ponadto w numerze:

Wiesław Myśliwski: „Czasem czuję się obolały dotkliwością istnienia”

Radykalne koguty domowe – męskość i kobiecość definiowana na nowo

Moda to prawo człowieka. Esej Karoliny Sulej

Ile dywizji ma papież? Kulisy watykańskiej dyplomacji

Felietony Olgi Gitkiewicz, Filipa Springera i Janusza Poniewierskiego

Miesięcznik ZNAK 806 (07-08/2022) Rzeczy, które kochamy
Wymiary

200x270

Oprawa

miękka

Liczba stron

120

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4
d1nbmm4

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj