Trwa ładowanie...
d3hv87b
04-09-2010 00:00

Malazańska Księga Poległych 9. Pył snów 2. Pustkowia

książka
Oceń jako pierwszy:
d3hv87b
Malazańska Księga Poległych 9. Pył snów 2. Pustkowia
Tytuł oryginalny

Dust of Dreams

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W Letherze, armia malazańskich wygnańców pod dowództwem przybocznej Tavore wyrusza w marsz na wschodnie Pustkowia, by walczyć o nieznaną sprawę z nieprzyjacielem, którego żaden z żołnierzy nigdy nie widział.
Na tych samych Pustkowiach gromadzą się również inni, gotowi stawić czoło przeznaczeniu. Wojowniczy Barghastowie, niezdolni do tego, by wywrzeć zemstę na Tiste Edur, szukają za granicą nowego nieprzyjaciela, a przed Onosem Toolanem, ongiś nieśmiertelnym T'lan Imassem, obecnie zaś śmiertelnym wodzem klanów Białych Twarzy, stanęła groźba buntu. Na południu, zgubańskie Szare Hełmy wytargowały prawo przejścia przez zdradzieckie królestwo Bolkando. Zgubańczycy zamierzają się spotkać z Łowcami Kości, ale złożona przez nich przysięga wierności Malazańczykom zostanie poddana poważnej próbie. Starożytne enklawy pradawnej rasy szukają natomiast zbawienia – nie wśród swoich, lecz wśród ludzi – ponieważ do ostatniego ocalałego bastionu K'Chain Che'Malle zbliża się starodawny wróg.
Ostatnia wielka armia Imperium Malazańskiego jest zdeterminowana stanąć do jeszcze jednej bohaterskiej bitwy w imię odkupienia. Czy jednak można uznać czyny za bohaterskie, jeśli obywają się bez świadków? I czy to, czego nikt nie ujrzał, może na zawsze zmienić losy świata? Przeznaczenie rzadko jest proste, a prawda nigdy nie bywa jasna. Pewne jest tylko jedno – czas nie sprzyja żadnej ze stron. Albowiem dokonano odczytu Talii Smoków i uwolniono straszliwą moc, której nikt nie potrafi zrozumieć...

Malazańska Księga Poległych 9. Pył snów 2. Pustkowia
Numer ISBN

978-83-7480-178-2

Wymiary

115x185

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

600

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hv87b
d3hv87b
d3hv87b