Trwa ładowanie...
d5wdrvc
04-09-2010 00:00

Malazańska Księga Poległych 8. Myto ogarów

książka
Oceń jako pierwszy:
d5wdrvc
Malazańska Księga Poległych 8. Myto ogarów
Tytuł oryginalny

Toll of Hounds

Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

Powiadają, że Kaptur, Pan Śmierci, zgromadził zastęp bogów w miejscu znajdującym się poza zasięgiem śmiertelników. Powiadają, że czeka on na końcu każdego planu i spisku, wszystkich zakrojonych na wielką skalę ambicji. Tym razem jednak sprawy mają się inaczej. Tym razem Kaptur jest na początku...
Darudżystan poci się w letnim upale. Miasto jest pełne złowrogich omenów, niepokojących pogłosek i podstępnych szeptów. Przybyli obcy, morderca wziął się do roboty, możliwe też, że budzi się pradawna tyrania. Na byłych Podpalaczy Mostów z Baru K'rula zwrócili swe śmiercionośne spojrzenia miejscy skrytobójcy. Niski, korpulentny człowieczek w czerwonej kamizelce jest przerażony swą wciąż rosnącą tuszą, wie jednak, że to najmniejsze z jego zmartwień. Gdzieś w dali słychać bowiem ujadanie ogarów.
W dalekim Czarnym Koralu z pozoru obojętne rządy sprawują Tiste Andii. Pod potężnym kurhanem usypanym pod miastem gromadzą się tysiące wyznawców kultu Odkupiciela. Ongiś był on śmiertelnikiem, a jego honor i szlachetność czynią go bezbronnym wobec wypaczonych ambicji wyznawców.
Tak więc, Kaptur stoi na początku spisku, który wstrząśnie całym kosmosem, na jego końcu zaś czeka ktoś inny. Nadszedł czas, by Anomander Rake, Syn Ciemności, naprawił straszliwy, starożytny błąd.

Malazańska Księga Poległych 8. Myto ogarów
Numer ISBN

978-83-7480-129-4

Wymiary

165x240

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania,Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

7

Liczba stron

868

Inne wydania

Warszawa - 2013-10-08

d5wdrvc

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5wdrvc
d5wdrvc
d5wdrvc