Trwa ładowanie...
df0ftw4
12-12-2010 00:00

Malazańska Księga Poległych 8. Myto ogarów 1. Miasto

książka
Oceń jako pierwszy:
df0ftw4
Malazańska Księga Poległych 8. Myto ogarów 1. Miasto
Tytuł oryginalny

Toll of Hounds

Rok wydania
Autorzy
Inne
Źródło: Inne

Powiadają, że Kaptur, Pan Śmierci, zgromadził zastęp bogów w miejscu znajdującym się poza zasięgiem śmiertelników. Powiadają, że czeka on na końcu każdego planu i spisku, wszystkich zakrojonych na wielką skalę ambicji. Tym razem jednak sprawy mają się inaczej. Tym razem Kaptur jest na początku...

Darudżystan poci się w letnim upale. W mieście pełno jest złowrogich omenów, niepokojących pogłosek i podstępnych szeptów. Przybyli obcy, morderca wziął się do roboty, możliwe też, że budzi się pradawna tyrania. Na byłych Podpalaczy Mostów z Baru K’rula zwrócili swe śmiercionośne spojrzenia miejscy skrytobójcy. Niski, korpulentny człowieczek w czerwonej kamizelce jest przerażony swą wciąż rosnącą tuszą, wie jednak, że to najmniejsze z jego zmartwień. Gdzieś w dali słychać bowiem ujadanie ogarów.

W dalekim Czarnym Koralu z pozoru obojętne rządy sprawują Tiste Andii. Pod potężnym kurhanem usypanym pod miastem gromadzą się tysiące wyznawców kultu Odkupiciela. Był on ongiś śmiertelnikiem, a jego honor i szlachetność czynią go bezbronnym wobec wypaczonych ambicji wyznawców.

Tak więc, Kaptur stoi na początku spisku, który wstrząśnie całym kosmosem, na jego końcu zaś czeka ktoś inny. Nadszedł czas, by Anomander Rake, Syn Ciemności, naprawił straszliwy, starożytny błąd.

Malazańska Księga Poległych 8. Myto ogarów 1. Miasto
Numer ISBN

978-83-7480-119-5

Wymiary

115x185

Gatunek

Fantasy & SF,Powieści i opowiadania

Oprawa

1

Liczba stron

644

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
df0ftw4
df0ftw4
df0ftw4