Trwa ładowanie...
d1q8m7c

Magdalena Rigamonti

Magdalena Rigamonti opisała sytuację pacjentki, której odmówiono całkowicie legalnego i uzasadnionego prawa do usunięcia ciąży. Rozpoczęła w naszym kraju debatę o tym, co tak naprawdę wolno według ustawy i czym jest prawo do godności.

Magdalena Rigamonti – życiorys

Twarz oraz głos Magdaleny Rigamonti znamy z telewizji i radia, gdzie Polka pracowała jako dziennikarka. W jej CV znajdziemy chociażby takie wpisy, jak zatrudnienie w tygodniku ”Wprost” w dziale społecznym, ”Dzienniku Gazeta Prawna”, rozgłośni radiowej Program IV Polskie Radio 24. Eteryczną blondynkę doceniamy za solidne wywiady, bez pomijania tematów tabu oraz mocne rozmowy, jak te dwie kluczowe z dziennikarzem sportowym Tomaszem Zimochem, po których zwolniono ją z radia (oficjalnie program ”W poniedziałek u Rigamonti” wypadł z nowej, letniej ramówki).

Magdalena Rigamonti – książki

Była dziennikarka ”Wprost” Magdalena Rigamonti do swoich książek i w programach przeprowadzała wywiady chociażby z Adamem Ragielem, polskim balsamistą, Krzysztofem Berbeką, synem tragicznie zmarłego himalaisty czy byłym premierem, Leszkiem Millerem. Nie boi się trudnych tematów, tak jak w przypadku aborcji i wywiadu-rzeki z parą lekarzy, Marzeną Dębską i Romualdem Dębskim ze szpitala w Warszawie. Wraz z wielokrotnie nagradzanym w naszym kraju fotografem Maksymilianem Rigamonti (oraz mężem) Magdalena Rigamonti opublikowana dzięki nakładowi PWN Wydawnictwo Naukowe książkę z opowieściami żołnierzy po wojnie w Afganistanie, a wspólnie z doktorem Krzysztofem Gojdziem ujawniała sekrety medycyny estetycznej (Edipresse).

Magdalena Rigamonti – nagrody

Magdalena Rigamonti jest laureatką licznych wyróżnień dziennikarskich za swoją pracę. Ma na koncie m.in. Nagrodę Grand Press za wywiad z pisarzem i dyrektorem TVP2, Marcinem Wolskim oraz Nagrodę im. Dariusza Fikusa (za tzw. dziennikarstwo najwyższej próby). W 2014 roku była DetonaTORem według przyznających MediaTORy.

d1q8m7c

Podziel się opinią

2
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1q8m7c
d1q8m7c
d1q8m7c