ycipk-4mhdac
ycipk-4mhdac

Romuald Dębski

Profesor Romuald Dębski, jeden z najbardziej znanych ginekologów w kraju opinie.wp.pl
Podziel się

Romuald Dębski jest lekarzem odznaczonym Złotym Krzyżem Zasługi (2002). Ginekolog to były prezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy, dwukrotny wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, założył Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Romuald Dębski - biografia

ycipk-4mhdac

Romuald Dębski jest absolwentem medycyny w Warszawie, specjalistą w zakresie położnictwa, ginekologii, perinatologii, endokrynologii ginekologicznej, rozrodczości. Doktoryzował się w 1986 roku, 6 lat później habilitował. Doktor Romuald Dębski pozostaje związany z Akademią Medyczną, obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w jednym ze stołecznym szpitali i kierownikiem kliniki. Prowadzi zajęcia ze studentami, przyjmuje pacjentów, organizuje szkolenia i kongresy naukowe dla lekarzy.

Żoną Romualda Dębskiego jest doktor medycyny naturalnej Marzena Dębska, warszawska ginekolog.

Romuald Dębski - książki

W 2014 roku nakładem PWN Wydawnictwo Naukowe ukazała się książka Romualda Dębskiego. W wywiadzie-rzece z małżeństwem profesorów Magdalena Rigamonti ukazuje kulisy pracy ginekologów i trudne wybory matek. Łącznie profesor Romuald Dębski jest autorem przeszło 100 publikacji naukowych – książek, rozdziałów w podręcznikach oraz prac poglądowych.

ycipk-4mhdac
Romuald Dębski - Szczegóły autora
Data urodzenia

18.11.1956

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
ycipk-4mhdac
ycipk-4mhdac