Trwa ładowanie...
daswrkh
daswrkh

Romuald Dębski

Profesor Romuald Dębski, jeden z najbardziej znanych ginekologów w kraju opinie.wp.pl

Romuald Dębski jest lekarzem odznaczonym Złotym Krzyżem Zasługi (2002). Ginekolog to były prezes Polskiego Towarzystwa Menopauzy i Andropauzy, dwukrotny wiceprezes Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego, założył Polskie Towarzystwo Ultrasonograficzne.

Romuald Dębski - biografia

Romuald Dębski jest absolwentem medycyny w Warszawie, specjalistą w zakresie położnictwa, ginekologii, perinatologii, endokrynologii ginekologicznej, rozrodczości. Doktoryzował się w 1986 roku, 6 lat później habilitował. Doktor Romuald Dębski pozostaje związany z Akademią Medyczną, obecnie jest profesorem nadzwyczajnym w jednym ze stołecznym szpitali i kierownikiem kliniki. Prowadzi zajęcia ze studentami, przyjmuje pacjentów, organizuje szkolenia i kongresy naukowe dla lekarzy.

Żoną Romualda Dębskiego jest doktor medycyny naturalnej Marzena Dębska, warszawska ginekolog.

Romuald Dębski - książki

W 2014 roku nakładem PWN Wydawnictwo Naukowe ukazała się książka Romualda Dębskiego. W wywiadzie-rzece z małżeństwem profesorów Magdalena Rigamonti ukazuje kulisy pracy ginekologów i trudne wybory matek. Łącznie profesor Romuald Dębski jest autorem przeszło 100 publikacji naukowych – książek, rozdziałów w podręcznikach oraz prac poglądowych.

daswrkh
Romuald Dębski
Data urodzenia

18.11.1956

Miejsce urodzenia

Warszawa

Bibliografia

Podziel się opinią

1
Share
daswrkh
daswrkh
daswrkh
daswrkh