Trwa ładowanie...
d1hsgro
d1hsgro

Adam Ragiel

Adam Ragiel założył Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego Facebook.com

Adama Ragla można nazwać technikiem sekcji zwłok, technikiem tanatopraksji lub balsamistą zwłok, który jest prekursorem nowych technik w branży funeralnej. Prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu zajęcia się pośmiertnie ludzkim ciałem.

Adam Ragiel – biografia

Adam Ragiel pochodzi z Czarnowa w województwie mazowieckim. Zrobił kurs ratownika medycznego i chciał jeździć w karetce. Jako 19-latek przypadkowo trafił jednak do zakładu pogrzebowego jako pracownik dorywczy i momentalnie odkrył swoje powołanie. Trafił na roczny kurs w Katedrze Medycyny Sądowej na Uniwersytecie Wrocławskim i kolejno do Anglii do instytutu balsamacji, gdyż w naszym kraju brakowało wówczas tego rodzaju instytucji. W 2008 roku Adam Ragiel założył niezależną Funeralną Instytucję Szkoleniową Polskie Centrum Balsamacji i Tanatokosmetologii, pierwszy tego rodzaju polski ośrodek, obecnie nosi on nazwę Polskie Centrum Szkolnictwa Funeralnego Sp. z o.o. Ragiel był członkiem zarządu Polskiego Stowarzyszenia Funeralnego.

Adam Ragiel – książka

Na rynku wydawniczym w Polsce w 2014 roku ukazała się książka Magdaleny Rigamonti, będąca efektem rozmowy dziennikarki z najsłynniejszym balsamistą w naszym kraju, Adamem Raglem. Zdobyła nominację w Plebiscycie Książka Roku 2015 jednego z portali internetowych w kategorii Autobiografia, biografia, wspomnienia.

Podziel się opinią

2
Share
d1hsgro
d1hsgro
d1hsgro
d1hsgro