Życiowe sprawy
Pytanie "Co ja bym zrobiła na jej miejscu?" jest szczególnie ważne w przypadku fabuł, które prowokują do refleksji o życiu.
Klubowiczki mają swoje typy. Bohaterka "* Zatoki o północy" Diane Chamberlain musi skonfrontować się z przeszłością, by naprawić stosunki rodzinne. Z kolei bohater " Nie odchodź*" Lisy Scottoline dopiero po utracie najbliższych zaczyna się zastanawiać, czym dla niego są relacje z ludźmi.
- Sama mam wielki szacunek np. do Jodi Picoult, że zawsze bardzo rzetelnie podchodzi do poznawania problemów środowiska ludzi, o których chce pisać swoje książki - mówi Kumorek. - Dobrym przykładem może być jej książka "* W naszym domu*" - świetnie przybliżająca problem zespołu Aspergera, odmiany autyzmu. Po jej przeczytaniu nie tylko wiem więcej o tej chorobie, ale przede wszystkim dzięki zaangażowaniu pisarki mogę dokładnie zrozumieć, na czym polegają problemy ludzi opiekujących się chorymi na zespół Aspergera.
Ludzkich emocji dotykają też powieści właśnie wydane w klubie "* Kobiety to czytają*". "Sekret mojego męża" pióra Liane Moriarty opowiada o Cecilii Fitzpatrick, lokalnej liderce, bizneswoman i kobiecie sukcesu, która nagle będzie musiała się skonfrontować z tajemnicą swojego męża.
Z kolei Lisa Scottoline we "* Wracajmy do domu*" dotyka problemu granic emocjonalnych, które matki muszą wyznaczać sobie i innym - nierzadko po to, by w ogóle przetrwać.