Trwa ładowanie...
d48ija4
11-10-2014 00:00

Komisarz Maciejewski 3. A na imię jej będzie Aniela

książka
Oceń jako pierwszy:
d48ija4
Komisarz Maciejewski 3. A na imię jej będzie Aniela
Rok wydania
Autorzy
"__wlasne
Źródło: "__wlasne

W Lublinie na początku września 1938 roku policja znajduje zwłoki młodej służącej. Przed zamordowaniem zgwałcono ją, zostawiając na ciele dziwną wydzielinę. Równo rok później, kiedy miasto atakują wojska hitlerowskie, w podobny sposób ginie inna kobieta. Niewyjaśniona zbrodnia nie daje spokoju komisarzowi Zygmuntowi Maciejewskiemu. Żeby móc zbadać sprawę, wstępuje w szeregi niemieckiej policji. Polskie podziemie uznaje go za zdrajcę, więc Maciejewski musi działać ze zdwojoną ostrożnością. Zwłaszcza że ostatnie morderstwo nie oznacza końca tej serii...
Bombardowania, hitlerowcy, getto i obóz koncentracyjny na rogatkach - to wojenny krajobraz Lublina. Mimo wszystko miasto podskórnie tętni rozrywką i erotyką. Na posterunku pozostaje komisarz Maciejewski. Sprawiedliwości szuka nawet w czasach, w których zbrodnia jest na porządku dziennym.

A na imię jej będzie Aniela, trzecia i najmroczniejsza powieść z retrokryminalnego cyklu Marcina Wrońskiego, zaskakuje więc i poraża. Koniec przedwojennego Lublina i zagłada Żydów zostały w niej przejmująco odmalowane i stanowią bardzo ważny element fabuły.

Komisarz Maciejewski 3. A na imię jej będzie Aniela
Numer ISBN

978-83-7414-909-9

Wymiary

125x195

Gatunek

Powieści i opowiadania,Kryminał,Powieści i opowiadania,Kryminał

Oprawa

3

Liczba stron

440

Inne wydania

Warszawa - 2014-11-15

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d48ija4
d48ija4
d48ija4