Doktor Elisabeth Nietzsche-Förster
Siostra filozofa Friedricha Nietzschego, żona zatwardziałego antysemity Bernharda Förstera, była kobietą despotyczną i niezwykle przedsiębiorczą. Pragnęła przede wszystkim sławy: manipulowała dziełami chorego psychicznie brata, aby uczynić z niego prekursora ideologii nazistowskiej. Po wygaśnięciu w 1930 roku praw autorskich do dzieł Nietzschego, za pomocą narodowych socjalistów usiłowała w Reichstagu uzyskać ich przedłużenie. Wniosek odrzucono, ale Elisabeth pozostała aktywną bojowniczką.
Förster założyła w Weimarze Archiwum Nietzschego, którego wszyscy członkowie byli żarliwymi nazistami. Przedsięwzięcie otrzymywało dofinansowania ze środków państwowych i prywatnych, od samego Führera. Elisabeth wysłała Hitlerowi urodzinowe życzenia oraz własnoręcznie podpisany egzemplarz książki jej autorstwa: "Nietzsche i kobiety jego czasów". Za swoje ideologiczne zaangażowanie została nagrodzona przez Kancelarię Rzeszy dożywotnią rentą w wysokości 300 reichsmarek miesięcznie.
Elisabeth zmarła na niewydolność serca w 1935 r. Hitler osobiście złożył na trumnie wieniec laurowy z chryzantem - jakby w podziękowaniu za jej słowa na krótko przed śmiercią: "Musi się kochać tego wielkiego, wspaniałego człowieka, kiedy się go zna tak dobrze jak ja".