Trwa ładowanie...
d4507h1
30-06-2022 14:00

JEŻeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest

książka
Oceń jako pierwszy:
d4507h1
JEŻeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jak sobie poradzić, JEŻEli jesteś inny? Doskonale wiedzą o tym JEŻE! Takie jak malutka Ada, która pewnego dnia zawitała w ogródku pewnego przedszkola… Jej perypetie zostały przedstawione w formie ilustrowanej historyjki o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. Opowieść z pewnością zainteresuje nauczycieli, pedagogów i rodziców, ale przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które:
- przeżywają lęk związany z różnymi sytuacjami dnia codziennego,
- chcą nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i je nazywać,
- pragną zdobyć umiejętność akceptacji siebie i innych,
- potrzebują, by złagodzić ich smutek,
- borykają się z poczuciem odmienności i osamotnienia.
Książka może też stać się dobrą podpowiedzią, jak rozmawiać z dziećmi o ich lękach i trudnościach. Zadanie to ułatwia dołączony do każdej części barometr emocji – pracując z nim, mali czytelnicy szybko nauczą się, jak określać stany emocjonalne i jak sobie z nimi radzić.
Mierząc się na co dzień ze zmorami, które zaburzają beztroski, dziecięcy świat, zainspirowałam się do stworzenia czegoś w rodzaju pomostu pomiędzy strachem, złością i smutkiem a rozmową z dorosłym i poczuciem bezpieczeństwa. Powstała w ten sposób opowieść bawi, a przede wszystkim uczy, mówi o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. To historia, w której na kolorowych kartach przeplatają się barwne postacie, momenty niepewności, chwile radości i emocje spotykane przez nas w świecie realnym (fragment wstępu).
NATALIA TOMCZYK – doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego na specjalizacji pedagogika. Absolwentka trzech specjalizacji na kierunku pedagogika na Wydziale Pedagogicznym: poradnictwo edukacyjne i zawodowe, pedagogika społeczno-opiekuńcza ze specjalizacją nauczycielską, a także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pedagog, doradca zawodowy oraz od wielu lat nauczycielka wychowania przedszkolnego w jednym z krakowskich przedszkoli. Członkini Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Brała czynny udział jako doradca do spraw pedagogicznych w międzynarodowym projekcie profilaktycznym ,,FaceUp”, akredytowanym przez Ministerstwo Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej (cz. MŠMT). Projekt realizowany był w 24 krajach. Zaangażowana w prace Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, gdzie prowadzi autorskie warsztaty w zakresie rozwijania kompetencji miękkich nauczycieli. Interesuje się zagadnieniami z pedeutologii oraz kompetencjami przyszłych nauczycieli. Aktualnie jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej dotyczącej adaptacji społeczno-zawodowej nauczycieli na starcie zawodowym.

JEŻeli jesteś inny. Historyjka o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest
Numer ISBN

978-83-8309-052-8

Wymiary

235x165

Liczba stron

36

Język

polski

d4507h1

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4507h1
d4507h1
d4507h1
d4507h1