Trwa ładowanie...
d4ixe60
12-07-2022 15:00

Hormony

książka
Oceń jako pierwszy:
d4ixe60
Hormony
Tytuł oryginalny

Hormones

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Hormony są niesamowite! Kontrolują niezwykły zakres procesów zachodzących w organizmach ludzi i wszystkich złożonych zwierząt i roślin. Często myślimy, że hormony są wolno działającymi cząsteczkami sygnalizacyjnymi, które zajmują się jedynie homeostazą, tymczasem rzeczywistość jest o wiele bardziej interesująca!
Ta książka to znakomity przewodnik po wiedzy na temat funkcjonowania hormonów. Joy Hinson i Peter Raven w przystępny sposób prowadzą Czytelnika przez skomplikowany, ale i fascynujący świat tych niezwykłych substancji. Dzięki tej książce:

Dowiesz się, jakie są podstawowe mity na temat hormonów. Czy wszystkie hormony są produkowane przez gruczoły dokrewne? Czy rzeczywiście hormony działają powoli?
Poznasz sposób, w jaki regulowane jest wytwarzanie hormonów w ciele człowieka, oraz mechanizmy ich działania.
Poznasz fascynującą historię rozwoju testów ciążowych oraz metod antykoncepcji. Zadziwiające, jakie metody stosowano setki lat temu!
Dowiesz się, jaki jest mechanizm powstawania chorób autoimmunologicznych, jak cukrzyca typu 1 czy choroba Hashimoto, i na czym polegają zespoły oporności na hormony, jak moczówka prosta, cukrzyca typu 2 lub niewrażliwość na androgeny.
Zrozumiesz rolę, jaką odgrywają hormony w rozwoju człowieka i innych zwierząt.
Dowiesz się, na czym polegają mechanizmy owulacji spontanicznej i indukowanej i jaki mają związek z trybem życia zwierząt, u których występują. Zrozumiesz także, dlaczego populacja pandy wielkiej jest zagrożona wyginięciem.
Zrozumiesz, jaki związek z zachowaniem człowieka i zwierząt mają hormony. Dowiesz się, dlaczego oksytocynę nazywamy hormonem relacji, czy testosteron faktycznie wzmaga agresję i czy hormony wpływają na zachowania żywieniowe.
Poznasz pojęcie substancji endokrynnie czynnych i zrozumiesz, dlaczego naukowcy biją na alarm w sprawie zagrożeń związanych ze stosowaniem pestycydów w rolnictwie i ftalanów w przemyśle.
Dowiesz się, że większość stosowanych w sporcie substancji dopingujących to hormony. Poznasz mechanizm ich działania, skutki uboczne oraz sposoby na ich wykrywanie u zawodników.
Poznasz klasyczne eksperymenty z dziedziny endokrynologii, współczesne metody badawcze oraz interesujące studia przypadków.

Poznasz listę zagadnień związanych z funkcjonowaniem hormonów, które wciąż są zagadką dla naukowców!

Hormony
Numer ISBN

978-83-01-22233-8

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

180

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ixe60
d4ixe60
d4ixe60
d4ixe60