Trwa ładowanie...
d5wdrvc

Grzegorz Sroczyński

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Grzegorz Sroczyński spierał się swego czasu z dziennikarzem Tomaszem Lisem w audycji radiowej na żywo i z aktorem Wojciechem Pszoniakiem w prasie. Jest laureatem Grand Press, nagród im. Andrzeja Wojciechowskiego oraz im. Barbary Łopieńskiej za rozmowę z Karolem Modzelewskim (10 ty. zł za najlepszy wywiad prasowy). Rozmowa z profesorem Stanisławem Owsiakiem została z kolei nagrodzona Piórem Odpowiedzialności.

Grzegorz Sroczyński – życiorys

Grzegorz Sroczyński przyszedł na świat w 1974 roku. Rozpoczął karierę dziennikarską w dzienniku ”Życie”. Od 1999 roku przez 18 lat Grzegorz Sroczyński był związany zawodowo z ”Gazetą Wyborczą” - zajmował się reportażami, redakcją działu Gospodarka i Kraj, felietonami, wywiadami, a nawet stał na czele działu marketingu i promocji nakładu. Od listopada 2017 roku pracuje jako dziennikarz jednego z portali Agory. Prowadzi również autorską audycję w Radiu TOK FM. Grzegorz Sroczyński zasłynął przede wszystkim inteligentnie prowadzonymi wywiadami i rozmowami, które często wywoływały burzliwe dyskusje.

Grzegorz Sroczyński – książki

Dziennikarze ”Gazety Wyborczej” Grzegorz Sroczyński i Agnieszka Jucewicz wydali poradniki psychologiczne o dobrym życiu i wartościowych związkach, w postaci rozmów z najlepszymi terapeutami i psychoanalitykami. W opublikowanej przez Wydawnictwo Agora książce ”Świat się śmieje. 20 rozmów o tym, co z nami dalej” zebrano materiały z wywiadów Grzegorza Sroczyńskiego m.in. z Janiną Ochojską, Marcinem Królem, Henryką Bochniarz, Sławomirem Sierakowskim, Dorotą Wellman czy Jerzym Hauserem.

d5wdrvc

Podziel się opinią

4
1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d5wdrvc
d5wdrvc
d5wdrvc