Trwa ładowanie...
d3s2dfg

Dorota Wellman

WP
Źródło: WP, fot: WP.PL

Dorota Wellman od lat związana jest z mężem, fotografikiem Krzysztofem Wellmanem, z którym ma syna, dorosłego już Jakuba.

Dorota Wellman - biografia

Dorota Wellman (z domu Owczuk) ukończyła stołeczne liceum ogólnokształcące oraz filologię polską na Uniwersytecie Warszawskim. Zaczynała jako dziennikarka w Radiu Solidarność, następnie przyszła kolej na Radio Eska, Nową Telewizję Warszawa, Radio ZET, Tok FM, telewizje Polsat, TVP 1, TVP 2, TVN. Dorota Wellman pracowała z Jackiem Majkowskim, Magdą Mołek, Pauliną Młynarską, prowadziła koncerty, programy literackie, edukacyjne, rozrywkowe, talk-showy, pisała felietony dla poczytnych gazet, brała udział jako uczestniczka w programie telewizyjnym „Show!Time”.

Dorota Wellman – działalność reżyserska i aktorska

Dorota Wellman jest nie tylko popularną i lubianą dziennikarką radiową i telewizyjną oraz prezenterką, ale również producentką programów. Od lat 80. współreżyserowała ponadto takie filmy, jak ”Stan wewnętrzny”, ”Ostatni dzwonek” czy ”Stan strachu”. Mieliśmy także okazję zobaczyć Dorotę Wellman na małym i wielkim ekranie. Jej najgłośniejszy występ aktorski to rola Henryki Krzywonos w ”Wałęsa. Człowiek z nadziei” Andrzeja Wajdy, a także udział w ”Bokserze” (2011 rok). Dorota Wellman wystąpiła w serialach: ”39 i pół”, ”Niania” oraz ”Naznaczony”.

Dorota Wellman – książki

Dorota Wellman jest poczytną autorką książek. W księgarniach możemy znaleźć przykładowo rozmowę Doroty Wellman z Januszem Leonem Wiśniewskim, pisarzem, naukowcem i emigrantem, wydaną w kategorii pozycje z działu publicystyka i felietony. Kobiece sprawy Dorota Wellman porusza z kolei z Pauliną Młynarską w szczerych rozważaniach o codzienności, przeznaczonych dla każdej kobiety. Dorota Wellman ma również coś do powiedzenia w kwestii mody – pozycja literacka ukazała się na rynku nakładem Wydawnictwa Pascal.

Dorota Wellman – nagrody

Dorota Wellman słynie z ogromnego dystansu do siebie, poczucia humoru, optymizmu i szczerości. Często współpracuje z Marcinem Prokopem, z którym doskonale się dogaduje, co widać na ekranie. Wspólnie promowali także fundusze europejskie. Obydwoje otrzymali w 2008 roku nagrodę Fundacji Równości Hiacynt. Dorota Wellman jest również laureatką Wiktora 2010 oraz Grubej Ryby 2016. Ponadto wielokrotnie nominowano ją do innych nagród dziennikarskich, chociażby studenckich Mediatorów czy Nagrody Mediów Niptel.

d3s2dfg

Podziel się opinią

4
2

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3s2dfg
d3s2dfg
d3s2dfg