Trwa ładowanie...
d1tmd3v
04-02-2020 18:28

Gotowi na zabawę w biznes? Startup!

książka
Oceń jako pierwszy:
d1tmd3v
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Jeśli jesteś nastolatkiem, który uwielbia gry komputerowe i ma głowę pełną marzeń….

Jeśli jesteś rodzicem, który chce pomóc dziecku rozwijać pasje w świecie nowych technologii…

….ta książka jest dla Ciebie!

Książka napisana przez ojca i syna.

Dwa punkty widzenia, jeden cel – wykorzystać internet, komputer, smartfona do mądrej, twórczej i wspólnej zabawy.

Moja przygoda opisana w tej książce zaczęła się, gdy miałem 10 lat. Uwielbiałem wtedy jeździć na deskorolce i grać na komputerze. Miałem różne marzenia. Jednym z nich było to, żeby stworzyć swoją własną grę komputerową. Kiedyś tata opowiedział mi o startupach. Na początku nie rozumiałem, o co w tym chodzi. Zapytałem tatę, czy startup to może być też gra. Okazało się, że tak. Po kilku latach zabawy w startupowanie już wiem, że startup to projekt związany z nowoczesnymi technologiami – internetem, smartfonami, komputerami – który kiedyś może stać się prawdziwą firmą.

Krystian, 15 lat

Czy zabawa w biznes jest tematem zbyt poważnym dla dzieci? Według niektórych opinii dzieci nie powinny zaprzątać sobie głowy pieniędzmi i sposobami ich zarabiania. Jednak czy nam się to podoba, czy nie, pieniądze przewijają się w większości obszarów naszego życia – pośrednio lub bezpośrednio, i to niezależnie od wieku. Od małego uczymy się, że za wszystko trzeba płacić. Skoro dzieci mogą bawić się w wojnę (sic!), to dlaczego nie mogą pobawić się w biznes? Dzięki temu mogą rozwinąć kreatywność, lepiej przygotować się do wejścia w dorosłe życie oraz stać się świadomymi konsumentami.

Krzysztof, tata Krystiana

Informacja o autorze/ redaktorze:

KRYSTIAN GONTAREK, rocznik 2001. W wieku 10 lat rozpoczął przygodę ze startupami, realizując podczas Startup Weekendu w Krakowie swój pomysł na aplikację do rekomendacji gier. Kolejne jego projekty to Kidgifter.pl – narzędzie do tworzenia list prezentów oraz spotie.me – narzędzie ułatwiające rekrutowanie zespołów w startupach. W piątej klasie prowadził warsztaty „Kids On Bits” z tworzenia stron internetowych, a od 13 roku życia prowadzi z tatą warsztaty dla gimnazjalistów – SzlachtaStartupuje.pl. Jest też współorganizatorem polskich edycji Startup Weekend Kids. Od 11 roku życia występuje jako prelegent m.in. na TEDxKids, Internet Beta, Auli Polskiej, Forum MSP PARP, Startup Europe Week, Ogólnopolskim Kongresie Praktycznego Nauczania – Przedsiębiorczy Uczeń, GameDay, Let’s Start Up Conference, EastCamp, EastBiz, Shopcamp, Social Media Recruitment for Higher Education 2016.

KRZYSZTOF GONTAREK, współwłaściciel, prezes zarządu i redaktor naczelny Dziennika Internautów, jednego z najstarszych w Polsce serwisów o nowych technologiach, prawie i bezpieczeństwie w sieci, prezes Fundacji „Pierwsze Miejsca są Zawsze Wolne”, organizator kilku edycji Startup Weekend Kids w Polsce oraz twórca warsztatów z przedsiębiorczości dla dzieci – SzlachtaStartupuje.pl. Przez kilka lat był redaktorem naczelnym Biuletynu Bezpieczny Internet Banku Pekao SA. Juror, mentor i prelegent na różnych imprezach e-biznesowych oraz startupowych. Prywatnie tata Julii i Krystiana

Gotowi na zabawę w biznes? Startup!
Numer ISBN

978-83-01-19219-8

Wymiary

145x205

Oprawa

miękka ze skrzydełkami

Liczba stron

200

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1tmd3v
d1tmd3v
d1tmd3v
d1tmd3v
d1tmd3v

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj