Trwa ładowanie...
d1pb2nx
31-01-2020 02:39

Głupcy, oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy

książka
Oceń jako pierwszy:
d1pb2nx
Głupcy, oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy
Tytuł oryginalny

Fools, Frauds and Firebrands: Thinkers of the New Left

Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Krytyka współczesnej myśli lewicowej

W Głupcach, oszustach i podżegaczach Roger Scruton, jeden z najważniejszych krytyków środowisk lewicowych zachodniej cywilizacji, przygląda się sylwetkom najbardziej wpływowych myślicieli nowej lewicy. Scruton rozpoczyna od bezlitosnej analizy filozofii nowolewicowej, a kończy krytyką najważniejszych jej filarów. Dokonuje ponownej oceny największych lewicowych myślicieli, takich jak E.P. Thompson, Ronald Dworkin, R.D. Laing, Jürgen Habermas, György Lukács, Jean-Paul Sartre, Jacques Derrida, Slavoj Žižek, Ralph Miliband oraz Eric Hobsbawm.

Scruton stawia pytanie, jak wygląda dzisiaj nowa lewica i jak zmieniła się od 1989 roku. Pokazuje również, w jaki sposób pretensje klasy robotniczej przeniesiono do debaty na temat praw kobiet, gejów oraz problem imigrantów. Zastanawia się, czym można by zastąpić radykalny egalitaryzm, oraz próbuje dociec, dlaczego w środowisku intelektualnym wciąż dominują poglądy antynomiczne. Czy możliwe jest zatrzymanie nurtu lewicowego bez uciekania się do wiary religijnej?

Scruton rozważa te niezwykle istotne kwestie w sposób umiejętny, zrozumiały i przejrzysty. Rezultatem jest miażdżąca krytyka współczesnej filozofii lewicowej.

Głupcy, oszuści i podżegacze. Myśliciele nowej lewicy
Numer ISBN

978-83-8116-406-1

Wymiary

145x205

Oprawa

twarda

Liczba stron

400

Język

polski

d1pb2nx

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pb2nx
d1pb2nx
d1pb2nx
d1pb2nx