Trwa ładowanie...
d357c37
31-01-2020 13:43

Fifidasie – bajki Małgosi

książka
Oceń jako pierwszy:
d357c37
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Bajki terapeutyczne powstały z myślą o dziciach 3–9 lat, a ich celem jest zredukowanie lub wyeliminowanie lęków. Pomagają one dziecku w trudnych i niezrozumiałych sytuacjach. Bajki ukazują mu świat, który rozumie i z którym się utożsamia.

Opowiadania zawarte w tej książce mają określony cel. Intencją autorki było przygotowanie bajek, które będą pomagały, wspierały i uczyły dzieci, jak radzić sobie z problemami i lękami. Uczą one innego sposobu myślenia, a co za tym idzie samodzielnego działania i odkrywania sposobów na przezwyciężanie własnych lęków.

Stymulują rozwój emocjonalny dziecka oraz wzbogacają jego wiedzę o trudnych, ale możliwych do rozwiązania sytuacjach.

Własne doświadczenie autorki wskazuje, że bajka terapeutyczna jest jednym z najlepszych narzędzi w przezwyciężaniu strachu u dziecka i radzeniu sobie z przeciwnościami. Dlatego zachęca wszystkich rodziców, nauczycieli i dzieci do ich lektury.

Małgorzata Hofmańska, rocznik 1964, z 35-letnim stażem pracy jako nauczyciel w przedszkolu. Babcia dwóch wspaniałych chłopców, Filipa i Adasia. Miłośniczka zwierząt, niosąca pomoc w każdy możliwy sposób, a także organizatorka akcji charytatywnych na ich rzecz.

Swoje życie zawodowe związała z dziećmi. Świat dziecięcej wyobraźni, niezwykłych radości, problemów i lęków zna doskonale, gdyż to właśnie dzieci wprowadzają ją bezustannie w meandry swoich tajemnic, obaw i wątpliwości. Praca zawodowa zdopingowała ją do napisania bajek, które pozwalają na odczarowywanie zakamarków dziecięcej duszy.

Fifidasie – bajki Małgosi
Numer ISBN

978-83-953856-0-5

Wymiary

165x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

78

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d357c37
d357c37
d357c37
d357c37