Trwa ładowanie...
d1zhwwe

Dolnośląskie Wydawnictwo

Wydawnictwo Dolnośląskie działa od roku 1986, od 1991 jako firma prywatna; od 2004 w ramach grupy wydawniczej Publicat SA; od czerwca 2007 jako Wydawnictwo Dolnośląskie Publicat SA Oddział we Wrocławiu.

Do najważniejszych osiągnięć oficyny, dzięki którym jest ona rozpoznawana na rynku, należy wylansowanie serii wydawniczych: m.in. A to Polska właśnie (nagrodzonej w 2002 r. Polskim Godłem Promocyjnym „Teraz Polska”), Biblioteka Klasyki, Historia i Tradycja, Poza horyzont, Skarbiec Miast Polskich oraz monumentalnej, 6-tomowej historii Polski (we współpracy z wydawnictwem Bertelsmann Media Sp. z o.o.) Polska. Dzieje cywilizacji i narodu.

Dzięki owocnej współpracy z Urzędem Miejskim Wrocławia nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego ukazały się obszerne publikacje poświęcone stolicy Dolnego Śląska: Atlas architektury Wrocławia i Encyklopedia Wrocławia, a także dzieje miasta: Wrocław - dziedzictwo wieków oraz Historia Wrocławia (t. I-III). Bezprecedensowym przedsięwzięciem wydawniczym była monumentalna edycja Legendy o św. Jadwidze z 1451 r. (rękopis ze zbiorów Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu), obejmująca faksymile manuskryptu, jego transkrypcję oraz przekład na język niemiecki i polski, a także obszerny komentarz historyczny. Spośród innych publikacji poświęconych tematyce wrocławskiej i dolnośląskiej należy wymienić: monografię Dzieje Żydów we Wrocławiu, przewodnik turystyczny Wrocław, monografie popularne Wrocławia, Legnicy i Lubina z serii Skarbiec Miast Polskich, a także Karkonosze, Wrocław. Przewodnik historyczny i Dolny Śląsk z serii A to Polska właśnie.

d1zhwwe
Dolnośląskie Wydawnictwo
Rok powstania

1986

Adres

Podwale 62

Kod i miasto

Wrocław

Numer telefonu

(+48 71) 785 90 40

Numer faksu

(+48 71) 785 90 66

Adres WWW strony internetowej

http://www.wd.wroc.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1zhwwe
d1zhwwe
d1zhwwe