Trwa ładowanie...
d12099h
31-01-2020 04:17

Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum

książka
Oceń jako pierwszy:
d12099h
Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

Program nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum jest zgodny z rozporządzeniem Ministra Edukacji Narodowej z dnia 30 stycznia 2018 roku w sprawie podstawy programowej kształcenia ogólnego dla liceum ogólnokształcącego, technikum oraz branżowej szkoły II stopnia. Program jest napisany w oparciu o trzy koncepcje: personalistyczną koncepcję wychowania, pedagogiczną wersję wychowania fizycznego oraz koncepcję sprawności fizycznej ukierunkowaną na zdrowie. Uwzględnia także założenia edukacji olimpijskiej.
Program obejmuje wszystkie treści zapisane w podstawie programowej wychowania fizycznego i koncentruje wokół budowania świadomości ucznia w kontekście bycia aktywnym i dbania o swoje zdrowie. Program jest autorskim spojrzeniem na prowadzenie wychowania fizycznego w szkole. Uzupełniony jest o plany pracy (dla liceum i technikum), które mogą być dowolnie modyfikowane przez nauczycieli bez konieczności dokonywania modyfikacji programu.

Publikacja składa się z części papierowej i płyty CD:

Załącznik 1. Podstawa programowa dla liceum i technikum z ponumerowanymi wymaganiami

Załącznik 2. Plan pracy dydaktycznej z wychowania fizycznego dla klas I–IV liceum ogólnokształcącego (na płycie CD)

Załącznik 3. Plan pracy dydaktycznej z wychowania fizycznego dla klas I–V technikum (na płycie CD)

Program zalecany jest dla:

- nauczycieli szkół podstawowych planujących podjęcie pracy w liceum lub technikum,

- nauczycieli wychowania fizycznego planujący napisanie własnego programu nauczania,

- nauczycieli akademiccy w Akademiach Wychowania Fizycznego lub innych uczelniach kształcących na kierunku wychowanie fizyczne prowadzący zajęcia z metodyki wychowania fizycznego.

Ćwiczę, bo chcę. Program nauczania wychowania fizycznego do liceum i technikum
Numer ISBN

978-83-8095-703-9

Wymiary

160x235

Oprawa

miękka

Liczba stron

58

Język

polski

Recenzja

rogram „Ćwiczę, bo chcę” […] uwzględnia problem dbałości ucznia o swoje zdrowie, a także zagadnienie świadomości i aktywności uczniów oraz ich zaangażowania w proces edukacyjny. Dokument jest napisany w sposób czytelny. Zawiera interesujące propozycje dla nauczycieli i uczniów, z możliwością modyfikowania systemu prowadzenia zajęć z uwagi na warunki panujące w poszczególnych szkołach. W ciekawy sposób umożliwia pełną realizację podstawy programowej z wzięciem pod uwagę zainteresowań uczniów. Autorski program nauczania wychowania fizycznego dla liceum i technikum […] we wszechstronnym zakresie powinien wpłynąć na rozwój uczniów oraz ich przygotowanie do całożyciowego uczestnictwa w kulturze ruchu i dbałości o zdrowie.

Z recenzji dr Marii Skonieckiej

Program nauczania wychowania fizycznego „Ćwiczę, bo chcę” dla liceum i technikum […] jest zgodny z merytorycznymi i metodycznymi założeniami zawartymi w nowej podstawie programowej. Jest on rzetelnie przemyślany. Ułatwi realizację celów, zadań, funkcji i wymagań szczegółowych nowej podstawy programowej wychowania fizycznego dla III etapu edukacyjnego. Istotą programu jest wdrażanie do świadomego nabywania, przetwarzania i przyswajania przez uczniów nowej wiedzy i umiejętności, korzystania z wcześniejszych doświadczeń życiowych, a także […] ze wskazówek nauczyciela w celu pokonywania przeszkód w dbałości o swoje zdrowie. Kluczowym celem publikacji jest rozwinięcie u ucznia motywacji i wiary we własne możliwości. Zdobycie istotnych kompetencji społecznych w zakresie przedsiębiorczości i dbałości o siebie pozwoli mu zyskać odporność i zdolność dostosowania się do zmian współczesnego świata.

Z recenzji mgr Lidii Korpak

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12099h
d12099h
d12099h
d12099h