Trwa ładowanie...
d3m9md9

Astrum Wydawnictwo Sp. z o.o.

Wydawnictwo Astrum zostało założone przez Jolantę i Lecha Tkaczyków, którzy zarządzają firmą do dziś. Publikacje dzielą się na trzy główne obszary. Do pierwszego z nich należą książki komercyjne - są to publikacje o tematyce ezoterycznej, związanej z parapsychologią, radiestezją, różdżkarstwem i feng shui, a także bardzo popularną problematyką New Age. W ramach książki komercyjnej ukazują się także bogato ilustrowane wydania albumowe.

Drugi obszar to książki popularnonaukowe, ukierunkowane na zdrowe żywienie i dbałość o ekologiczny styl życia. Ostatni dział to prace o charakterze edukacyjnym, czyli słowniki, przewodniki literackie, książki z zakresu zarządzania oraz szeroko pojętej psychologii i komunikacji międzyludzkiej. Tytuły, które publikuje wydawnictwo są przekładami książek wydawanych za granicą, albo są to edycje tworzone i opracowywane przez polskich profesorów i autorów współpracujących z wydawnictwem, np. Słownik frazeologiczny prof. Franciszka Nowaka (zalecany przez MEN, wpisany do zestawu książek pomocniczych do nauki języka polskiego) czy Komunikowanie się w organizacji prof. Janiny Stankiewicz (zdobywca wyróżnienia na Targach Książki Edukacyjnej w Warszawie).

Obecnie publikacje dzielą się na pięć głównych obszarów:

- Kolekcja "Kreatywność" obejmuje książki o charakterze edukacyjnym z zakresu zarządzania oraz szeroko pojętej psychologii i komunikacji międzyludzkiej, przeznaczone zarówno dla studentów, jak i praktyków biznesu.

- Kolekcja "Zdrowie" to poradniki skupiające się na zdrowotnych aspektach życia. Od książek o zdrowych włosach i zębach przez medycynę naturalną, opracowania o ziołolecznictwie aż po książki kucharskie ze zdrowotnymi przepisami.

- "Rozrywka" to bardzo pojemny dział. Znajduje się tu wszystko, co nie jest bezpośrednio związane z pracą lub nauką. Są więc opowiadania, są "samouczki internetowe", słowniki gwary uczniowskiej, zbiory sentencji i aforyzmów na różne okazje.

- W kolekcji "Edukacja" znajdzie czytelnik opracowania pomocne w nauce: rozmówki, słowniki, encyklopedie. Adresowane przede wszystkim do uczniów, pomagają w zmaganiach ze szkolnymi zadaniami.

- "Ezoteryka" to seria książek, które obejmują wiele tematów nieuznawanych przez "oficjalną" naukę: parapsychologia, radiestezja, szeroko pojęty nurt New Age, tematy takie jak feng shui, proroctwa czy tajemnicze energie.

d3m9md9
Astrum Wydawnictwo Sp. z o.o.
Rok powstania

1990

Adres

ul. Norwida 19/6

Kod i miasto

Wrocław

Numer telefonu

(+48 71) 328 31 31

Numer faksu

(+48 71) 372 18 34

Adres WWW strony internetowej

http://www.astrum.wroc.pl/

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3m9md9
d3m9md9
d3m9md9