Trwa ładowanie...
d3q14fl

Anna Morawska

Anna Morawska jest aktywna zawodowo od 2003 roku. Prowadziła warsztaty dla dziennikarzy, a specjalizuje się w reportażach o tematyce społecznej. Mówi biegle po angielsku i niemiecku. Walczy ze stygmatyzacją osób zmagających się z depresją, ciężką i nieuleczalną chorobą.

Anna Morawska – życiorys

Anna Morawska jest polską dziennikarką, która karierę zawodową zaczynała w dziale sportowym pod okiem Piotra Bednarczyka w Polskim Radiu. A już jako licealistka rozmawiała z ikoną rodzimego dziennikarstwa, Andrzejem Turskim, który to zaprosił ją do telewizji na praktyki. To właśnie Turski odkrył Marka Niedźwieckiego, Monikę Olejnik czy Tomasza Lisa. Prowadziła również wywiady z osobami związanymi z mediami czy kulturą m.in. w ”Expressie Bydgoskim”. Przyszła na świat w Toruniu i na studia wyjechała do Warszawy. Anna Morawska jest absolwentką dziennikarstwa na UW, studiowała również psychologię w stołecznej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Jako reporterka TVP od lat pracuje w ”Panoramie” (nieprzerwanie od 2006 roku), wcześniej również w ”Wiadomościach”, ”Reporterze Polskim” i ”Pożyteczni.pl”. Rodzice namawiali ją na studiowanie prawa w rodzinnym Toruniu – ulegli i nie żałują.

Anna Morawska – książki

Jako najbliższa współpracowniczka Andrzeja Turskiego przez siedem lat Anna Morawska napisała wraz z jego córką, Urszulą Chińcz, biografię dziennikarza, która ukazała się na rodzimym rynku literackim nakładem Świat Książki Wydawnictwo. Pracę nad pozycją dziennikarka rozpoczęła jeszcze za jego życia, dzieła dokończyły wspólnie już po jego śmierci. Napisała także książkę o poważnym problemie w naszym społeczeństwie – depresji, na którą cierpi prawdopodobnie nawet kilkanaście procent Polaków. Jako pomysłodawczyni kampanii ”Twarze depresji” o chorobie rozmawiała m.in. z księciem Williamem (problem dotknął jego mamę i brata), a podczas zbierania materiałów również z Kamilem Sipowiczem czy Tomaszem Jastrunem. Annę Morawską najbardziej interesują tematy społeczne, możliwość poznania ludzi, wzbogacają podróże, poznawanie innych zwyczajów i obcych kultur.

Anna Morawska
Miejsce urodzenia

Toruń

Bibliografia
d3q14fl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3q14fl
d3q14fl
d3q14fl