Trwa ładowanie...
d30vi1y

Kamil Sipowicz

Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0
Źródło: Wikimedia Commons - Brak Praw Autorskich CC0

Kamil Sipowicz jest polskim historykiem filozofii, poetą, rzeźbiarzem, malarzem oraz dziennikarzem. Prywatnie związany jest z Korą, wokalistką Maanam.

Kamil Sipowicz – biografia

Kamil Sipowicz urodził się w Otwocku, 23 lipca 1953 roku. Jest absolwentem Wydziału Filozofii Chrześcijańskiej na Akademii Teologii Katolickiej w Warszawie. Uzyskał tytuł doktora nauk humanistycznych w dziedzinie filozofii, ukończywszy studia doktoranckie na Uniwersytecie Ludwika i Maksymiliana w Monachium (1982) oraz Wolnym Uniwersytecie w Berlinie (1988).

Kamil Sipowicz jest współwłaścicielem wytwórni muzycznej Kamiling Co. Należy do Stowarzyszenia Pisarzy Polskich i Akademii Fonograficznej ZPAV. Pisze artykuły dla czasopism muzycznych, między innymi „Tylko Rock”, „Jazz Forum” czy „Magazyn Muzyczny Forum”, a także filozoficznych, na przykład „Życie i Myśl”, „ExLibris”. Poza tym jego teksty ukazują się w „Playboyu”, „Razem” oraz „Polityce”.

Kamil Sipowicz – twórczość artystyczna

Kami Sipowicz jest artystą rzeźbiarzem, zajmuje się głównie rzeźbą w drewnie i metalu. Ponadto tworzy grafiki komputerowe i maluje farbami akrylowymi oraz gwaszem. Niejednokrotnie obrazy Kamila Sipowicza były wystawiane w Krakowie i Warszawie, a także Monachium i Berlinie. W latach 70. związany był z warszawską Galerią Repassage.

Kamil Sipowicz – życie prywatne

Prywatnie Kamil Sipowicz jest mężem Kory (Olgi Sipowicz), wokalistki zespołu Maanam. Para ma syna Szymona, urodzonego w 1976 roku. W 2016 roku wraz z żoną zamieszkał na Roztoczu. Wujem Kamila Sipowicza był białoruski biskup grekokatolicki, Czesław Sipowicz.

Kamil Sipowicz – książki

W dorobku literackim Kamila Sipowicza znaleźć można zarówno książki pisane prozą, jak i tomiki poezji. Do najbardziej znanych tytułów jego autorstwa należą „Hipisi PRL-u” (2008) czy „Encyklopedia polskiej psychodelii” (2013). Kamil Sipowicz jest też, obok swojej żony, współautorem książki „Kora i Maanam. Podwójna linia życia” (1997). W sprawie procesu przeciwko Korze opublikował również otwarty list w formie książki do Donalda Tuska „W obronie Kory i wolności. List do premiera” (2012).

Z wierszami Kamila Sipowicza zapoznać się można dzięki pięciu tomikom poezji, między innymi „Tajemnicze dzieje pierwiastków” (1983), Świder metafizyczny (2005) czy „Pieśni solarne” (2009).

d30vi1y

Podziel się opinią

3
Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d30vi1y
d30vi1y
d30vi1y