Życie radzieckiego szpiega
Szpiegostwo bez tajemnic
Kto mógł zostać agentem radzieckiego wywiadu? Jak w Związku Radzieckim traktowano żony szpiegów? Czy współpraca z GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy) była dożywotnia? To tylko kilka pytań, na które w swojej nowej książce "Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu" odpowiada Wiktor Suworow. Człowiek, który sukcesywnie i bez skrupułów przedstawia historię Związku Radzieckiego w nowym świetle.
Kto mógł zostać agentem radzieckiego wywiadu? Jak w Związku Radzieckim traktowano żony szpiegów? Czy współpraca z GRU (Główny Zarząd Wywiadowczy) była dożywotnia? To tylko kilka pytań, na które w swojej nowej książce "Szpieg, czyli podstawy szpiegowskiego fachu" odpowiada Wiktor Suworow . Człowiek, który sukcesywnie przedstawia historię Związku Radzieckiego w nowym świetle.
Suworow to autor kilkunastu książek (m.in. "Akwarium", "Lodołamacz", "Ostatnia defilada") i historyk. W latach 1974-1978 był rezydentem GRU w Genewie. Po ucieczce do Wielkiej Brytanii został zaocznie skazany na karę śmierci. Wyroku - mimo rozpadu ZSRR - do dziś nie uchylono.