Trwa ładowanie...
d2an14i
28-07-2021 11:00

Zgadywanki. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d2an14i
Zgadywanki. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka
Forma wydania

Książka

Rok wydania
Autorzy
Kategoria
Wydawnictwo
Seria
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

„Zagadki obrazkowe. Zgadywanki” (3–5 lat) to bogato ilustrowana książeczka rozbudzająca ciekawość świata i poszerzająca wiedzę ogólną przedszkolaków. Zawiera niemal 100 zagadek trenujących myślenie logiczne, koncentrację i spostrzegawczość. Zabawy opracowane przez nauczycielkę wychowania przedszkolnego prezentują tematy bliskie dzieciom w tym wieku, angażując ich wiedzę i zainteresowania, tak by wspierać ich rozwój poznawczy i społeczno-emocjonalny.

Zabawy na myślenie logiczne

Które ubranie jest odpowiednie na mróz? Co nie pasuje na talerzu? Która budowla z klocków jest najwyższa? Czego potrzebujesz do mycia zębów?

Książeczka „Zagadki obrazkowe. Zgadywanki” (3–5 lat) zawiera niemal 100 wciągających zabaw o różnym stopniu trudności, polegających na porównywaniu wielkości, szukaniu podobieństw i różnic, wskazywaniu niepasujących elementów czy kolejnego elementu w ciągu. Proste polecenia uzupełnione kolorowymi ilustracjami zachęcają do wykorzystania osobistych doświadczeń i wiedzy dziecka w celu rozwiązania łamigłówek. Umożliwiają również świetną wspólną zabawę. Na każdej stronie znajdują się dwa zadania, a na odwrocie karty – odpowiedzi do nich. Można więc zamieniać się rolami pytającego i poszukującego odpowiedzi.

Zagadki to inspirujący sposób na spędzenie wolnego czasu, a także zajmująca rozrywka w domu, w szkole czy w podróży.

Książeczka z zaokrąglonymi rogami została wyprodukowana w Polsce z troską o bezpieczeństwo dzieci.

Rozwój

myślenie logiczne, rozwój mowy, spostrzegawczość, koncentracja

Autorzy

Monika Sobkowiak – nauczycielka wychowania przedszkolnego, neurologopeda, autorka artykułów, książek i zabaw dla dzieci. Nieustannie poszukuje kreatywnych rozwiązań edukacyjnych i sposobów na rozwijanie twórczego myślenia u dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Prowadzi blog Pani Monia, inspirujący nauczycieli do innowacyjnego działania w edukacji.

Ewa Brzozowska – projektantka wzorów graficznych, graficzka komputerowa i ilustratorka. Z wykształcenia informatyczka, z pasji – artystka.

W serii również

Zagadki obrazkowe Logika smyka 2–4 lata

Zagadki obrazkowe Angielski 3–5 lat

Zagadki obrazkowe Angielski 4–6 lat

Zagadki obrazkowe Angielski. Find and match 5–7 lat

Zagadki obrazkowe Koncentracja 6–9 lat

Zagadki obrazkowe Matematyka 6–9 lat

Zgadywanki. Zagadki obrazkowe. Kapitan Nauka
Numer ISBN

978-83-66610-87-3

Wymiary

175x85

Oprawa

twarda

Liczba stron

48

Język

polski

d2an14i

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2an14i
d2an14i
d2an14i
d2an14i