Trwa ładowanie...
d421cub
02-07-2020 22:00

Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne. Kapitan Nauka

książka
Oceń jako pierwszy:
d421cub
Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

100 rozwijających zabaw logopedycznych dla przedszkolaków

Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne (3–6 lat) to zestaw 100 zabaw wspierających prawidłowy rozwój artykulacji u przedszkolaków. Zadania utrwalają poprawną wymowę głosek sprawiających najczęstsze trudności, pomagają budować prawidłowe nawyki oddechowe oraz rozwijają słuch fonematyczny, który wpływa na wymowę dziecka, a w przyszłości również na umiejętności czytania i pisania.

Zabawy usprawniające narządy mowy

Zabawy logopedyczne zostały opracowane przez Monikę Sobkowiak, neurologopedę i nauczycielkę edukacji przedszkolnej. Ich celem jest usprawnienie pracy narządów artykulacyjnych: języka, warg i podniebienia, aby zapobiec pojawieniu się wad wymowy lub wesprzeć podjętą już terapię logopedyczną.

Na 30 dwustronnych, zmywalnych kartach znajdują się zagadki i łamigłówki o różnym stopniu trudności, które zachęcają do zabaw artykulacyjnych, oddechowych i słuchowych. Atrakcyjnym poleceniom towarzyszą kolorowe ilustracje Macieja Łazowskiego. Dołączony do zestawu flamaster suchościeralny pozwala wielokrotnie rozwiązywać zadania.

Wskazówki dotyczące rozwoju wymowy u przedszkolaków (3–6 lat) pomagają zrozumieć, jak ważne są sprawne narządy mowy, dzięki którym dziecko będzie mogło precyzyjnie artykułować głoski i składające się z nich słowa i zdania. W książce znajdują się również podpowiedzi, jak pracować z dzieckiem w domu i na co warto zwrócić uwagę podczas wspólnych zabaw.

Rozwój

rozwój mowy, grafomotoryka, spostrzegawczość, myślenie logiczne

Autorzy

Monika Sobkowiak – nauczycielka edukacji przedszkolnej, neurologopeda. Autorka bloga Pani Monia, który jest kopalnią inspiracji dla twórczych nauczycieli.

Maciej Łazowski – grafik i ilustrator. Autor komiksów i książek dla dzieci. Absolwent Wyższej Szkoły Sztuki i Projektowania w Łodzi. Mieszka w Warszawie ze swoją żoną Urszulą i świnką morską Drakulą.

W serii również

Rysuję i zgaduję z mewą Ewą (3–4 lata)

Rysuję i zgaduję z robotem Eliotem (4–5 lat)

Rysuję i zgaduję z królikiem Kazikiem (4–5 lat)

Rysuję i zgaduję z kangurem Arturem (4–6 lat)

Rysuję i zgaduję z koparką Barbarką (5–6 lat)

Gimnastyka języka. Zabawy logopedyczne. Kapitan Nauka
Numer ISBN

978-83-66404-87-8

Wymiary

160x220

Oprawa

twarda

Liczba stron

60

Język

polski

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d421cub
d421cub
d421cub
d421cub