Odbudowa zaufania, kolejne spotkania, śmierć
W kolejnych latach filozofowie znowu wymieniają listy, spotykają się, dyskutują, przyjaźnią. Arendt publikuje kolejne głośne książki, m.in. "Korzenie totalitaryzmu", "Eichmanna w Jerozolimie" oraz "O rewolucji", zyskuje wielką sławę i budzi jeszcze większe kontrowersje. Przez te wszystkie lata Arendt prowadzi także "wewnętrzne zmagania" z obrazem Heideggera oraz spuścizną jego myśli. Podczas kolejnych spotkań i wymieniając listy, Heidegger i Arendt odnawiają swoją przyjaźń i powoli odbudowali zaufanie.
W połowie sierpnia 1975 roku Arendt odwiedza Heideggera po raz ostatni i jest to dla niej ciężkie przeżycie. Filozof był zmęczony, nieobecny, miał duże problemy ze słuchem, nie było wiadomo, czy w ogóle dociera do niego to, co się mówi. Arendt jest po tym spotkaniu przygnębiona, jednak to ona odchodzi pierwsza. Umiera 4 grudnia 1975 roku w wieku 69 lat. Dawny kochanek wysyła do Nowego Jorku telegram o treści: "Łącząc się z kręgiem przyjaciół w głębokim smutku - Martin Heidegger". Sam umieram zaledwie pół roku później, 26 maja 1976 roku, w wieku 87 lat.
Grzegorz Wysocki, WP.PL, na podst. książki "Hannah Arendt i Martin Heidegger" Antonii Grunenberg (Wyd. PIW) oraz innych cytowanych źródeł.