Trwa ładowanie...
d4n5f44

Wydawnictwo YA

Facebook.com
Źródło: Facebook.com

Wydawnictwo YA powstało w 2014 roku i jest powiązane z Grupą Wydawniczą Foksal. Nazwa YA jest skrótem angielskiej frazy Young Adults, która określa grupę docelową oficyny. Książki wydawane w YA są docelowo przeznaczone dla nastoletnich pożeraczy książek, tak więc wydawnictwo gustuje w szeroko pojętej literaturze młodzieżowej.

YA – charakterystyka wydawnictwa

Oficyna YA pragnie zachęcić nastolatków do rozpoczęcia wędrówki w świat literatury, ale też młodociane mole książkowe znajdą w ofercie YA dużo nowości, na które zapewne czekają. Wydawnictwo YA gustuje w książkach ukazujących, w sposób subtelny i mądry, bolączki i dylematy bohaterów powieści, którzy często są równocześnie rówieśnikami czytelnika.

W ofercie wydawnictwa YA znajdziemy mnóstwo zagranicznych bestsellerów dla młodzieży w różnych gatunkach: kryminał, fantastyka, horror, romans, powieść przygodowa.

YA – wartościowe książki

Redaktorzy współtworzący YA dokładają wszelkich starań, aby wybierane przez nich powieści były dobrze napisane i niosły ze sobą wartości, takimi książkami są np.: Tabula rasa autorstwa Kristen Lippert-Martin albo Powiedz wilkom, że jestem w domu pióra Carol Rifka Brunt.

Wśród oferowanych książek, sporą część zajmują kilkutomowe sagi, np.: cykl Mara Dyer autorstwa Michelle Hodkin. Obszerna, ciekawie napisana w kilku tomach, powieść sprawia, że między młodym czytelnikiem, a bohaterami tworzy się niemalże prawdziwa, realna więź – taka sytuacja jest prawdopodobnie najlepszą zachętą do poznawania świata literatury i zgłębiania się w kolejne książki.

d4n5f44
Wydawnictwo YA
Rok powstania

2014

Kod i miasto

Warszawa

Adres WWW strony internetowej

www.gwfoksal.pl

Podziel się opinią

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4n5f44
d4n5f44
d4n5f44