Trwa ładowanie...
dkr3ix2

Wydawnictwo Uroboros

Wydawnictwo Uroboros stanowi część Grupy Wydawniczej FOKSAL, specjalizuje się ono w literaturze fantasy dla dorosłych oraz starszej młodzieży. Publikuje autorów polskich oraz zagranicznych.

Wydawnictwo Uroboros – informacje ogólne

Specjalnością Wydawnictwa Uroboros jest fantastyka – zarówno młodzieżowa, jak i dla dorosłych – w ramach której publikowane są takie odmiany gatunkowe jak choćby science-fiction, horror, cyberpunk czy steampunk.

Wydawnictwo Uroboros powstało w 2013 roku jako jedna z pierwszych marek działających w ramach Grupy Wydawniczej FOKSAL, którą utworzyły znane wydawnictwa Buchmann, W.A.B. i Wilga. W ramach grupy FOKSAL funkcjonują też m.in. wydawnictwo FoxGames zajmujące się grami planszowymi dla dzieci, wydawnictwo YA! publikujące literaturę młodzieżową oraz Erotica specjalizująca się w literaturze erotycznej.

Logo Wydawnictwa Uroboros odnosi się do jego nazwy oznaczającej węża zjadającego własny ogon, symbolu obecnego w kulturach Starożytnego Egiptu i Starożytnej Grecji.

Wydawnictwo Uroboros – autorzy

Wydawnictwo Uroboros publikuje polskich autorów, wśród których znajdują się Katarzyna Berenika Miszczuk (jej Szeptucha została uznana przez lubimyczytać.pl Najlepszą Powieścią Roku 2016), Marta Kisiel (nominowana w 2015 roku za "Nomen omen" i 2017 roku za "Siłę niższą" do Nagrody Zajdla), Marcin Mortka, Piotr Sender i Anna Kańtoch (pięciokrotna laureatka Nagrody Zajdla, zdobywczyni Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego w 2013 roku).

Wśród autorów zagranicznych publikowanych przez Wydawnictwo Uroboros warto wymienić: Arwen Elys Dayton, Sarah J. Maas (amerykańska autorka bestsellerów), Michelle Paver (autorka popularnego cyklu młodzieżowego "Kroniki pradawnego mroku") i Maggie Stiefvater.

dkr3ix2
Wydawnictwo Uroboros
Rok powstania

2013

Adres

al. 3 Maja 12

Kod i miasto

Warszawa

Numer telefonu

22 826 08 82; 22 828 98 08

Numer faksu

22 380 18 01

Adres WWW strony internetowej

http://www.gwfoksal.pl

Podziel się opinią

1

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkr3ix2
dkr3ix2
dkr3ix2